Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
15.12.2017
Eesti Arhiivileiud võivad muuta kümnete tuhandete saatust (2) Maanteeamet katsetab Viimsis hoiatustuledega ülekäigurada Eesti optantide saatus ja staatus (1) Koondatud majakavaht peab kohtu otsusega kodu riigile loovutama Välismaa Põline briti eurokonservatiiv: May üritab vaid parteid koos hoida Analüütikud arvustavad Brexiti esimest kokkulepet hapul ilmel Putin tegi Ameerika Ühendriikidest patuoina Arvamus Kaire Uusen: Eestis elab hulk mehi naiste kulul (13) Taavi Minnik: Ratase põrumine (45) Tarmo Pikner: reformatsioon Reformierakonnas (9) Henrik Roonemaa: mis on bitcoin’i taga? (25) Juhtkiri: Kristina Šmiguni sportlaskarjääri viimane võit (5) Postimees 1994. aastal: Vene saatkonna ees toetati Tšetšeenimaad Õlletootjate liidu tegevjuht Peeter Võrk: poliitika eksimusi peaks tunnistama Alkoholitootjate liidu tegevjuht Triin Kutberg: valitsusele topeltkiitus (10) Kultuur «Viimased jedid»: mõtlik ja mitmekülgne vaatemäng Valu looduse pärast Erkki-Sven Tüüri «Solastalgias» (1) Sport Anatoli Šmigun: «Meile taheti Veerpalu võidu eest kätte maksta.» (25) Miks ei tõusnud Kukoc Bullsis algviisikusse? Tõnis Sildaru: imekombel olnuks olümpiale minek isegi võimalik, aga samm polnud riski väärt (3) Pep Guardiola hakkab jahtima iseenda rekordit Norralaste paljastusest Šmigun-Vähi teemal kirjutas Postimees juba aasta tagasi Tartu Viimane võimalus osaleda piparkoogivõistlusel Kappide tühjendamine läheb lihtsamaks Aivo Pärn: Tartu bussihange tuleb tühistada! (3) Tartlaseks registreerimise kampaania jäi märgatava tulemuseta Variku spordihoone saab linna eelarvest priskeima panuse Karlova selts kaotas kohtuvaidluse Päeva pargi detailplaneeringu üle (2) Loodusmaja tunnistati oma nime vääriliseks Tartu kunsti aastanäitus valmib koostöös Kaunasega Väsimatu trubaduur Jaak Aab: ääremaastumise leevendamiseks tuleb astuda otsustavaid samme (1) Marko Adamson: vajame rohkem hoolivust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karlova selts kaotas kohtuvaidluse Päeva pargi detailplaneeringu üle

2 min lugemist
Kortermajade ehitust Päeva pargis plaanitakse alustada esimesel võimalusel. FOTO: Kristjan Teedema

Karlova seltsi ja Tartu linna poolteist aastat kestnud kohtuvaidlus Karlova linnaosas asuva Päeva pargi detailplaneeringu üle lõppes novembri alguses linna kasuks, kuna riigikohus ei võtnud seltsi kaebust menetlusse. 

Karlova selts esitas 2016. aasta mais linnale kaebuse, sest polnud nõus Päeva pargi planeeringuga. 

Seltsile ei sobinud planeeringus kavandatud haljasala väike pindala ning et uusarenduse arhitektuurivõistlus polnud avalik. Tartu linn lükkas Karlova seltsi vastuväite tagasi, kuna linna arvates puudus seltsil selleks õigus, sest selts polnud põhikirja järgi keskkonnaorganisatsioon.

Jätkab võitlust

Enda väitel oma olemuselt keskkonnaga tegelev Karlova selts linna otsusega ei leppinud ning kaebas linna kohtusse. Nii Tartu haldus- kui ka ringkonnakohus seltsi kaebust aga ei rahuldanud, sest selts ei vasta nende arvates siiski keskkonnaorganisatsiooni nõuetele. Riigikohus seltsi edasikaebust menetlusse ei võtnud, kuna seaduse järgi selleks alus puudus. 

Karlova seltsi esimehe Arne Halli sõnul suutis selts kokkuvõttes välja võidelda väikese kompromissi planeeringu asjus ja kinkis tänu kohtuvaidlusele Karlova kogukonnale pargi kasutust aasta jagu juurde. «Tartu linna erahuve pooldav käitumine ütleb lihtsalt kogukonnale, et rahva huvisid ei arvestata piisavalt,» sedastas Hall. Ta lisas, et Karlova selts jätkab võitlust linnaosa parema elukeskkonna nimel ning kaitseb seda teiste ebasobivate detailplaneeringute eest.

Tartu uus abilinnapea Reno Laidre kohtuvaidlusega kursis ei olnud. Ta ütles linna parkide üldolukorda kommenteerides, et kuna Tartus on väga palju parke, pole linnal piisavalt raha, et need kõik korda teha, ning mõned kinnistud tuleb anda eraettevõtetele arenduseks. Laidre hinnangul on palju parke kordategemisel, viidates äsjavalminud Pirogovi pargile.

13 korterelamut

Kruntide Päeva 1, Tähe 8, Tähe 10 ja Pargi 15 (pindala kokku 1,7 hektarit) detailplaneeringus on ette nähtud, et Päeva pargi asemele rajatakse 13 korterelamut ning ka üldkasutatav haljasala. Tartu linnavolikogu kehtestas planeeringu 2016. aasta aprillis.

Tartu linnakantselei õigusteenistuse juhataja Anneli Apuhtini sõnul toetas linn planeeringulahendust, kuna see oli tasakaalustatud kokkulepe kinnistute omanike ja avalikkuse vahel. Ta lisas, et Tartu linna hinnangul oli linn kaalunud kõigi asjaosaliste õigusi ja vajadusi.

Detailplaneeringu autori Jüri Siimu hinnangul olid planeeringu kõik küljed samuti hästi tehtud.

Üks detailplaneeringuala omanik ja arendaja on AS Merko Tartu, mille juhatuse liikme Juhan Variku sõnul on plaanis kortermajade ehitust alustada esimesel võimalusel pärast ehituslubade saamist. Täpset aega ei osanud Varik öelda.

Seotud lood
14.12.2017 16.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto