Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
15.12.2017
Eesti Arhiivileiud võivad muuta kümnete tuhandete saatust (2) Maanteeamet katsetab Viimsis hoiatustuledega ülekäigurada Eesti optantide saatus ja staatus (1) Koondatud majakavaht peab kohtu otsusega kodu riigile loovutama Välismaa Põline briti eurokonservatiiv: May üritab vaid parteid koos hoida Analüütikud arvustavad Brexiti esimest kokkulepet hapul ilmel Putin tegi Ameerika Ühendriikidest patuoina Arvamus Kaire Uusen: Eestis elab hulk mehi naiste kulul (13) Taavi Minnik: Ratase põrumine (45) Tarmo Pikner: reformatsioon Reformierakonnas (9) Henrik Roonemaa: mis on bitcoin’i taga? (25) Juhtkiri: Kristina Šmiguni sportlaskarjääri viimane võit (5) Postimees 1994. aastal: Vene saatkonna ees toetati Tšetšeenimaad Õlletootjate liidu tegevjuht Peeter Võrk: poliitika eksimusi peaks tunnistama Alkoholitootjate liidu tegevjuht Triin Kutberg: valitsusele topeltkiitus (10) Kultuur «Viimased jedid»: mõtlik ja mitmekülgne vaatemäng Valu looduse pärast Erkki-Sven Tüüri «Solastalgias» (1) Sport Anatoli Šmigun: «Meile taheti Veerpalu võidu eest kätte maksta.» (25) Miks ei tõusnud Kukoc Bullsis algviisikusse? Tõnis Sildaru: imekombel olnuks olümpiale minek isegi võimalik, aga samm polnud riski väärt (3) Pep Guardiola hakkab jahtima iseenda rekordit Norralaste paljastusest Šmigun-Vähi teemal kirjutas Postimees juba aasta tagasi Tartu Viimane võimalus osaleda piparkoogivõistlusel Kappide tühjendamine läheb lihtsamaks Aivo Pärn: Tartu bussihange tuleb tühistada! (3) Tartlaseks registreerimise kampaania jäi märgatava tulemuseta Variku spordihoone saab linna eelarvest priskeima panuse Karlova selts kaotas kohtuvaidluse Päeva pargi detailplaneeringu üle (2) Loodusmaja tunnistati oma nime vääriliseks Tartu kunsti aastanäitus valmib koostöös Kaunasega Väsimatu trubaduur Jaak Aab: ääremaastumise leevendamiseks tuleb astuda otsustavaid samme (1) Marko Adamson: vajame rohkem hoolivust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu kunsti aastanäitus valmib koostöös Kaunasega

1 min lugemist
Peeter Krosmann (pildil paremal) ja Indrek Grigori. FOTO: Margus Ansu

Tartu kunstnike liidu liikmete kevadel tehtud otsuse kohaselt kureerib ja kujundab tänavuse aastanäituse Peeter Krosmann. Et ta on selle sügise algusest saati elanud Leedumaal Kaunases, on ta saanud teoste valimisel kasutada ka tolle linna kunstnikkonna abi. 

Seetõttu oligi eile pärastlõunal kujundustöö palavatel hetkedel Emajõelinna kunstimajas näha omainimeste Indrek Grigori ja Margus Loki kõrval leedulanna Miglė Kosinskaitėt.

«Kujundusprintsiip on lihtne: tuleb teha traditsiooniline, pisut konservatiivne, ilus Tartu kunsti näitus,» ütles Krosmann. «Eesmärk oleks selline, et kui vaatajad tulevad näitusele, siis nad ei mõtleks kordagi, kes on kujundanud. Olulised on tööd, mitte minu kujundus, mis peab andma töödele võimaluse olla.»

Tartu Postimehe reporteri ja fotograafi soovile vastu tulles näitas kujundaja paari sellist teost, mis tema arvates on väärt erilist esiletõstmist. Nendeks osutusid Enn Põldroosi ja Stanislav Netšvolodovi maal, mis paiknevad suure saali peaukse kõrval, üks ühel, teine teisel pool. Neid näidates hoidis Peeter Krosmann kaenla all üht Andrus Peegli pilti.

Väikses saalis on välja pandud Margus Loki joonistus, mis on tema senises loomingus tavatu. «Avastasin uuesti värvipliiatsid ja paberi,» ütles autor.

Aastanäitusel, mis avatakse täna kell 17 kunstimajas (Vanemuise 26), osaleb 104 autorit. Avamisel annavad Tartu linnavalitsuse ja Tartu kultuurkapitali esindajad üle tänavuse Ado Vabbe kunstipreemia. Helilise etteaste «Helid. Rütmid. Poogen» teevad Tartu kõrgema kunstikooli noored skulptorid Erik Alalooga juhendamisel.

Täna, laupäeval ja pühapäeval kell 12–18 on kunstimajas avatud ateljeed, kus kunstnikud müüvad oma teoseid. Aastanäitust saab vaadata 14. jaanuarini. 

Seotud lood
14.12.2017 16.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto