R, 20.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna on rahvusvaheline mängude päev (International Games Day). Küsitav populaarne mäng kannab sama nime mängu peategelasega. Mängu esitleti esimest korda 1980. aastal Jaapanis. See loodi ideega mitte näidata vägivalda, eesmärgiga, et see sobiks nii poistele kui tüdrukutele. Plaan õnnestuski. Tōru Iwatani loodud mängus on peategelaseks kollane pall, mis püüab kinni punktikuulikesi. Tema tegevust püüavad häirida ja takistada neli kummitust Blinky, Pinky, Inky ja Clyde. Mis mäng?

2. 2002. aastal ilmus temalt raamat «Elu otsimas», 2005. aastal «Mälestustekett» ja 2006. aastal «Seitse õde Ingerimaalt». 2007. aastal nägi trükivalgust kahe esimese raamatu põhjal autori enda tsenseeritud teos ka vene keeles. «Tuhat matsu allapoole vööd» (2009) on aga naljalugude kogumik kehapiirkonnast, kust saab alguse elu. Kes on nende teoste autor?

3. Maailma enim müüdud viinad on Smirnoff ja Absolut. Kolmandal kohal on Khortytsa Vodka, mis on endale nime saanud ühe veekogu suurima saare järgi. Mis veekogus saar asub?

4. Kuidas nimetatakse kibuvitsa ja roosi vilja?

5. 2018. aastal liitub Eesti Euroopa kõrgusvõrgustikuga. Siis hakatakse ka meie kõrgusi merepinnast arvutama senise Kroonlinna nulli asemel ühe teise linna nulli järgi. Kus asub Euroopa kõrgusvõrgustiku null?

Vastused:

1. Pac-Man (Jaapanis algselt Puck Man).

2. Mart Vilt, endine kesk- ja pikamaajooksja, kauaaegne Eesti rekordi omanik 1500 meetri jooksus.

3. Dnepri jões.

4. Tõrsik ehk tsünarrood.

5. Amsterdamis.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles