Vesterbacka tunneliplaanil napib õnnistust

Angry Birdsi mobiilimängu loomisega tuntuks saanud Peter Vesterbacka on nüüd ette võtnud Tallinna-Helsingi tunneliplaani. FOTO: Korotayev Artyom/ITAR-TASS

Kuigi eri osapooled peavad huvitavaks viimasel ajal järjest enam nii Eestis kui Soomes propageeritava Peter Vesterbacka alternatiivse Tallinna–Helsingi tunneliplaani ideed, jäävad nad skeptiliseks nii 2018. aastal kopa maasse löömise kui ka kava üldise teostamise osas.

Tellijale Tellijale

Pea aasta on Angry Birdsi mobiilimängu loomisega tuntuks saanud Soome ettevõtja Peter Vesterbacka kuulutanud maailmale, et ehitab ise pikalt ettevalmistamisel olnud Tallinna–Helsingi tunneli valmis, teeb seda investeerimisvõimalusi otsivate Hiina rahastajate kaasabil ja loodab ehitustegevusega alustada juba 2018. aastal.

Mõni nädal tagasi käis Vesterbacka koos Shanghai inseneribüroode ja teadusasutuste esindajatega kohtumistel nii Eestis kui Soomes. Vesterbacka projekt on täiesti eraldiseisev n-ö ametlikust, FinEst Lingi nime kandvast ja seni valdavalt uuringutele keskendunud tunneliprojektist, millel on kuus osapoolt: Helsinki Uusimaa Liit, Soome transpordiagentuur, Tallinna linn, Helsingi linn, Harju maavalitsus ning Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

16.12.2017 19.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto