POSTIMEHE INTERVJUU: Katainen kahtleb Hiina rahas

Kuigi Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen on isegi käinud Junckeri plaani jaoks Hiinast investoreid otsimas, soovitab ta sellesse ettevaatlikult suhtuda. FOTO: ERIC VIDAL/REUTERS

Kuigi Hiina raha võib pakkuda palju võimalusi suurinvesteeringute tegemiseks, tuleks sellesse esialgu suhtuda ettevaatlikult, rääkis hiljuti Vesterbacka plaanile hinnangut andes Euroopa Komisjoni asepresident, endine Soome peaminister Jyrki Katainen.

Tellijale Tellijale

Mida arvate kõige värskematest arengutest seoses Helsingi-Tallinna tunneliga ehk Peter Vesterbacka plaanist ehitada see valmis Hiina rahaga? Kas see läheb kuidagi vastuollu ametliku tunneliplaaniga, mis on juba kahe riigi vahel kokku lepitud?

Praegu on käimas ulatuslik Tallinna-Helsingi püsiühenduse teostatavuse analüüs. Selle tulemused peaksid selguma 2018. aastaks. Enne kui meil ei ole teostatavuse analüüsi tulemusi, on veel vara rääkida selle projekti rahastamisest. Ka aitaks Rail Balticu valmimine muuta püsiühenduse väljaehitamist majanduslikult mõttekamaks.

16.12.2017 19.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto