L, 10.12.2022

Tuski sõnul on piiride sulgemine kvootidest kõvasti tähtsam

Evelyn Kaldoja
Tuski sõnul on piiride sulgemine kvootidest kõvasti tähtsam
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tagasi Bamakosse saabunud Mali migrandid, kes lasksid pärast Liibüas kimbatusse sattumist Rahvusvahelisel Migratsiooniorganisatsioonil end kodumaale aidata.
Tagasi Bamakosse saabunud Mali migrandid, kes lasksid pärast Liibüas kimbatusse sattumist Rahvusvahelisel Migratsiooniorganisatsioonil end kodumaale aidata. Foto: MICHELE CATTANI / AFP / Scanpix

Esimene eesmärk on kaitsta meie territooriumi ja välispiire ning peatada illegaalne immigratsioon, ütles ELi liidunõukogu president Donald Tusk Brüsselis seekordsel ülemkogul peetud nn kvoodidebati kohta.

Enne ülemkogu kvoodisüsteemi toimimise kahtluse alla seadnud Tusk rõhutas, et see on vaid väike osa tegelikust immigratsiooniarutelust. Tema sõnul on märksa olulisem leida tulevikuks raha illegaalse sisserände peatamiseks, ja selles osas ilmutasid kõik liikmesriigid üleeile hilisõhtul peetud arutelul ka positiivset meelsust.

«Kohustuslikud kvoodid on jätkuvalt vastuoluline teema, kuigi temperatuur on märkimisväärselt jahenenud. Ainuüksi seepärast tasus teema üles võtta,» märkis Tusk.

Märksõnad
Tagasi üles