Sisukord
Olümpia
Tänane leht
16.12.2017
Eesti Hambaarstid kauplesid välja sobivad tingimused Andres Kuusk – kollase kaardi mees (3) Märt Ots – üha teravamad hambad Hanno Pevkur – ausa külapoisi saatus (7) Kristina Šmigun-Vähi – puhas Kiku! Pardameeskond, kes serveerib metalset einet Ilus kontsert või Vene pehme jõud? (19) Fentanüülisõltlaste arvates elab politsei soovunelmais (1) Välismaa Rumeenia leinab kunagist valitsejat Euroopa Liit ja migrandid (1) Tuski sõnul on piiride sulgemine kvootidest kõvasti tähtsam Praegust põhilist migrandikollet kvoodid ei leevenda (26) Vangi saadetud eksminister hoiatas Venemaa eliiti (15) Arvamus Postimees 1937. aastal: Tallinn kõrgendas palkasid Kristina Šmigun-Vähi – puhas Kiku! Andreas Kaju: kutsuge toimetaja! (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: raamatuesitlus Patareis Juhtkiri: et Eesti riik metsa ei läheks (3) Andres Kollist: õiglane infoühiskond, teadus ja eestlus (1) Raimund Ubar: hea teaduse odav väljamüük (1) Artemi Troitski: uttutõmbamise paradoksid (10) Postimehe suur intervjuu metsavaidluste aastast. Kus me oleme ja kuidas siia jõudsime? (9) Priit Pullerits: häbistatu saab heategijaks (2) Kultuur Peeter Langovitsi tagasivaade: raamatuesitlus Patareis EKI keelekool: neitsivillast püksid jalas Artemi Troitski: uttutõmbamise paradoksid (10) Postimehe suur intervjuu metsavaidluste aastast. Kus me oleme ja kuidas siia jõudsime? (9) Sport Spordi lühiuudised Otepää MK-etapp on tõsises ohus Marek Tiits: projekt «feim ja sull»? (6) Tänak pole Toyotast veel õiget aimu saanud Ermits langes 19 kohta, venelased said hooaja esimese poodiumikoha Tarbija Postimees maitseb: parima verivorsti tiitel vahetas tänavu omanikku AK Betti Alveri kadunud tuulelaps Üks teistsugune pilk tõsistele eluprobleemidele Poola deemonitapja tegutseb Lõplikud ja lõputa mängud Barcelona ülikooli professor: Kataloonia ühiskond on sügavalt lõhestunud (8) Amori kolmas tee Andreas Kaju: kutsuge toimetaja! (8) Taavi Minnik: Hispaania prints Sidrun (2) Andres Kollist: õiglane infoühiskond, teadus ja eestlus (1) Postimehe suur intervjuu metsavaidluste aastast. Kus me oleme ja kuidas siia jõudsime? (9) Sissejuhatus Lawrence Durrelli Kreekasse Arter Oh need Hiina imed! Pühade trendid ja jõulutavad Mart Kivastik: Kust võtab Eesti riik mõtte, et peaks inimesi kasvatama? (2) Endine erikooli õpetaja: sellises erikoolis inimeseks ei kasvata (14) Patriootliku Krimmi argipäev (2) Lauamängud toovad seltskonna kokku Filmiarvustus: "Reis Hispaaniasse". Film nagu meditatsioon Appi, laps kukkus reklaami lõksu! VIDEO! Musta ülikonnaga pole midagi peale hakata! (1) Kaja Kallas: kingirõõm või kingistress (13) 109 aastat tagasi Londonis: olümpiamängudele siseneb talisport Raivo E. Tamm jätkab võitlust Supelsaksad peavad pühi Sõiduproov. Volvo XC40: Hiina latern Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ermits langes 19 kohta, venelased said hooaja esimese poodiumikoha

2 min lugemist
Kalev Ermits FOTO: Hendrik Osula

Eile Prantsusmaal tihedas konkurentsis laskesuusatamise MK-etapi sprindis 14. koha välja sõitnud Kalev Ermits leppis täna jälitussõidus 33. kohaga. Alles 49. sõiduaega näidanud eestlane eksis tiirudes kahel korral, kaotades võitnud Johannes Thingnes Bö-le +3.31,5. Teisena lõpetas prantslane Martin Fourcade, tänavu jõudis esimest korda poodiumile ka Venemaa laskesuusataja kui Anton Šipulin oli kolmas. 

ENNE VÕISTLUST:

Laskesuusataja Kalev Ermitsal ei juhtu tihti, et ta suudab 10-kilomeetrisel sprindidistantsil läbida mõlemad tiirud puhaste paberitega. «Elus kokku kolm korda on seda juhtunud ja mul on hea meel, et kõik need korrad on olnud just MK-etappidel,» sõnas Ermits. Esikümme jäi 2,7 sekundi kaugusele.

«Eks see oli üllatus meilegi,» ütles rõõmsameelne koondise treener Indrek Tobreluts. «Meie mehed on eelnevate sõitudega näidanud, et võivad punktile pääseda, aga et Kalev nii lähedale esikümnesse pääsemisele jõudis, üllatas mindki.»

Tobreluts lisas: «Võrreldes eelmise nädalaga on Kalevil laskekindlus treeningutel paremaks läinud. Täna ei riivanud ükski tema lask valget äärt – kõik läksid puhtalt pihta. Täna tuleb ka hooldetiimi tööd tunnustada – suurepärased suusad olid nii Kalevil kui Renel (Rene Zahkna, kolm möödalasku, +3.04,4 ja 80. koht – toim). Meie puhul peabki esikümne lähedusse pääsemisel kõik õnnestuma. Sõitjal peab hea päev olema ja suusad peavad toimima.»

Ermits kaotas võitjale Johannes Thinges Bøle 1.10,9. «Tiirudes keskendusin sellele, et ei hakkaks mõtlema, mitu märki maas ja mitu jäänud. Tuletasin endale iga lasu vahel meelde, et teen enne laskmist eelpääste, et seeläbi laskmine sujuvamaks muuta, ja täna sain sellega hakkama,» võttis sportlane võistluse kokku. «Üldiselt on sõiduhoog päris hea, kuigi ma tunnen, et ruumi kasvada veel on.»

Tänases jälitussõidus saab ta rajale minna üheksamehelises pundis, mille algust ja lõppu lahutab kaheksa sekundit. Märgid, et teha karjääri parim tulemus, on head – Ermitsa senine MK-sarja tippmark pärineb möödunud aastast, kui ta sai USAs toimunud võistlusel sprindis 19. koha, aga kerkis jälitussõidus 11.

«Konkurents on väga tihe ja ühtegi trahvi ei andestata,» teab Ermits. Jälitussõit algab Eesti aja järgi 15.45.

Seotud lood
15.12.2017 18.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto