P, 2.10.2022

Pardameeskond, kes serveerib metalset einet

Oliver Kund
, reporter
Pardameeskond, kes serveerib metalset einet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tänavuse kutse enam kui 3000st ajateenijast saab lahingumasina väljaõppe vaid 68. Reamees Allar Vahter (esiplaanil) ütleb, et see on eesõigus.
Tänavuse kutse enam kui 3000st ajateenijast saab lahingumasina väljaõppe vaid 68. Reamees Allar Vahter (esiplaanil) ütleb, et see on eesõigus. Foto: Mihkel Maripuu

Esimesed Eesti lahingumasinatel teenivad ajateenijad näevad praegu kurja vaeva, et relv maiks selgeks saada.

Kolmapäeva hommik, veidi pärast kümmet. Detsembrituule vingumise Tapa väeosa lähiharjutusalal katkestab vali urin, kui trobikond 28-tonniseid jalaväe lahingumasinaid üle vallide sööstavad ja mõnes kaelamurdvas augus ümbruskonna vaatlemiseks paigale tarduvad. Ühtäkki avaneb masina kõhuõõs ja sealt hargneb maastikule roheline inimkett. Igast masinast viis ajateenijat ja üks kutseline jaoülem.

Koos harjutavad nad alles teist nädalat. Scoutspataljoni elukutselistel sõduritel on olnud CV90 õppimiseks aega umbes aasta ja nemad täidavad nüüd soomuki ülema, sihturi ja juhi rolli. Enamik iga masinat kaitsma pidavast jalaväejaost on aga ajateenijad, kes teenistusse võetud alles juulis. Nad on pardameeskond, ent mitte selline, nagu argielust teame.

Märksõnad
Tagasi üles