L, 10.12.2022

Spordi lühiuudised

Postimees Sport
Spordi lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP

Aga hais jäi alles...

Justyna Kowalczyk kommenteeris sotsiaalmeedias Kristina Šmigun-Vähi dopingusüüdistustest pääsemist.

9.

koha teenis Alpi karikasarja vabatehnikasprindis Raido Ränkel. Naistest oli Tatjana Mannima 24.

KORVPALL

Porzingis sai vigastada

New York Knicksi korvpallimeeskond sai ookeanitaguses meistrisarjas NBA kirja hooaja 15. võidu, kui 111:104 alistati Brooklyn Nets. Rõõmustamiseks Knicksil aga põhjust pole, sest meeskond kaotas oma liider Kristaps Porzingise (pildil). Juba avaveerandil oma vasakule põlvele haiget teinud lätlane süvendas teisel poolajal vigastust, küsis kohe vahetust ja lonkas riietusruumi. «Tundsin, et põlv andis veidi järele, ja oli ka veidi valus. Asi oli rohkem ettevaatlikkuses,» selgitas 13 punkti visanud superstaar meediale. «Korraks oli terav valu ja kõik. Mul puudub ausalt öeldes info, mis juhtus, aga loodetavasti ei ole see midagi tõsist.»

OLÜMPIA

India ihkab suurvõistlust

Kui 2026 taliolümpiamängud võivad toimuda Rootsis ning spordipeo kelgutamisvõistlused Eesti külje all Siguldas, siis 2032 suvemängude korraldajaks võib saada mõni miljardiriigi India metropol. Kohaliku olümpiakomitee uus juht Narinder Batra lubas esitada India nimel taotlused korraldamaks 2032. aasta olümpiamänge, 2030. aasta Aasia mänge või 2026. aasta Briti rahvaste ühenduse mänge. «Peaksime mõtlema suurelt, kuid nende mängude võõrustamine sõltub valitsusest, sest nemad peavad rahastuse heaks kiitma,» ütles Batra.

Vaatamata oma hiiglaslikule rahvaarvule pole India olnud olümpiamängudel eriti edukas, sest suure osa rahvastiku meelisalaks on sinna mittekuuluv kriket. Kokku on võidetud 28 medalit, kõik suveolümpiatelt, millest üheksa on kuldsed. Võrdluseks: tuhat korda väiksema rahvaarvuga Eestigi on iseseisva riigina võitnud suveolümpiatelt üheksa kulda.

JALGPALL

Argentiina vutimehel lasub mõrvakatsesüüdistus

Endine Argentiina jalgpallikoondislane seisab silmitsi karmi süüdistusega. «Minu abikaasa, Lucho Gonzalez (2004 olümpiavõitja, Prantsusmaa ja kuuekordne Porgugali meister – toim) proovis mind tappa,» kurtis meediale vutimehe naine, Andreia da Silva Marques. «Ta üritas mind lämmatada ja nüsis mu randmeid, riputas mu posti otsa ja kutsus lapsed vaatama, kuidas ma rõdult alla kukun. Meie töötajad kutsusid politsei.»

Naine lisas: «Me tülitsesime ja ta üritas mind tappa. Siis tassis ta maja tühjaks, võttis kõik mu ehted, kogu raha meie kontodelt, tühistas mu pangakaardid ja varastas mu raha.»

Tartu kohtub saarlastega

Võrkpalli karikavõistluste finaalis kohtuvad 29. detsembril Saaremaa ja võõrustaja Tartu. Viimased alistasid viimased poolfinaalis 3:0 TTÜ.

Nõmme 62. kohal

Engelbergis toimuval suusahüpete MK-etapil sai Martti Nõmme kvalifikatsioonis 62. koha (109 m, 91,6) ja jäi põhivõistluse ukse taha.

Tagasi üles