Sisukord
Välismaa
Postimees
20.12.2017
Eesti Kõige tähtsam on märgata ja rääkida (96) Ökoloogide analüüs näitab, et miljarditehasest jääv jalajälg pole sugugi nii puhas (7) Majandus Osa ettevõtteid vaatab reklaami näitamisele Kremli-meelses PBKs läbi sõrmede (3) Eesti Pank: Eesti majandus on jõudnud kasvu haripunkti Enamik saab ikka kätte alla tuhande euro Välismaa Välismaa lühid 20.12.2017 Trump õõnestab eriuurija jalgealust Analüütik: kas Soome Snowdeni afäär? Katalaani kaupu boikoteerides tulistab ülejäänud Hispaania endale jalga (5) «Katalanist, mine Katalooniasse!» (1) Ühisest keelest hoolimata ei suuda Valencia katalaani «paellavargaid» mõista Krimmitatarlased teevad maailmas kampaaniat Arvamus Lembit Uustulnd: koolitus – elukoolitus Pavel Ivanov: «Imede põld» ja muu keelatud vili (1) Ahto Kivi: eraalgatus koolipidamises on oluline (1) Arved Breidaks: lõunaeestlased saavad pügada (3) Juhtkiri: vabariigi valvur, mitte kummitempel (6) Postimees 1939. aastal: tarvilik käsiraamat igale kodanikule Janar Ala: rahva peegeldused raamatute selgadel Kultuur Jõuluturneede rekordaasta: muusikud rabavad, kuidas suudavad Loojad omavahel: loomingust, alkoholist, kannatusest ja enesehävitamisest Sport Tšernoussov tembeldati reeturiks Mõõt täis: Ferrari annab Räikkönenile viimase võimaluse Pärnu püüab täna eurosarjas edasipääsu USADA Gatlini skandaalist: kõiki peetakse süütuks, kuni on tõestatud vastupidist (1) Tartu Kuulutused, 20. detsember 2017 Tartu rattaringluse plaanides samm tagasi: elektrirattad meie talve ei sobi (3) Tartus lendab aastavahetusel taevasse 6544 tulelasku Tammeka alustab hooajaks valmistumist kaptenita C. Bechsteini tiibklaver hingab kliinikumi õhku Jüri Laurson: Emajõgi vajab kodanikukaitset Meelelahutus Koomiks Sudoku

Krimmitatarlased teevad maailmas kampaaniat

4 min lugemist
Kiievis tegutsevas krimmitatarlaste rahvatantsurühmas Badem tantsivad Krimmist ära kolinud (vasakult) Aziza, Elnara ja Lenura. Nende taga tantsib Olga, kes on pärit Donbassist, aga ema poolt samuti krimmitatarlane. Badem tähendab mandli südamikku, mis krimmitatarlastele sümboliseerib veel abiellumata neiut. FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Venemaa okupeeritud Krimmist lahkuma sunnitud krimmitatarlased teevad panuse avalikule diplomaatiale, mis on mõneti sarnane väliseesti organisatsioonide tegevusele pärast Teist maailmasõda, kui võõrsil olijate õlule jäi eestlaste olukorra selgitamine.

Tellijale Tellijale

«Meie eesmärk on rääkida maailma avalikkusele oma lugu sellest, et Krimmis diskrimineeritakse [pärast Venemaa osaks saamist 2014. aasta märtsis] krimmitatarlasi ja neil on probleeme,» rääkis Postimehele Kiievi Krimmitatari Ressursikeskuse juhataja Eskender Bakijev. «Et maailma ei unustaks meid.»

Selleks vajaliku avaliku diplomaatia strateegia töötas välja Eesti Inimõiguste Instituut ja seda aitas muu hulgas rahastada Eesti välisministeerium.

19.12.2017 21.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto