Sisukord
Arvamus
Tänane leht
23.12.2017
Eesti Kibeta sai endale vaderi Vene sõjaväega võitlevale Paltsule kumab lootusekiir (4) Maade ülevõtmine on Sevastopolis tavaline Vabariigi juubel paneb öise Tallinna helendama Politsei saatis tänavu 700 musta jõulukaarti Välismaa USA näitas diplomaatilise käteväänamise oskust (13) Inés Arrimadas - andaluuslanna võit (2) AJA PEEGEL. Kuidas Siberis maisi kasvatada? (3) Merkel võib saada konservatiivse mantlipärija (1) Kataloonia iseseisvuslased säilitasid parlamendienamuse Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: Kollane Allveelaev G Edasi 1970. aastal: sm. Artur Pauli p. Vaderi valimine Ülemnõukogu Presiidiumi esimeheks PBK - teeme silmad uuesti lahti! (6) Inés Arrimadas - andaluuslanna võit (2) Justin Gatlin - põnts usaldusväärsusele (2) Tallink - hing ihkab midagi muud Rein Veidemann: kirik keset küla (3) Kariina Laas: viin või õlu? Või hoopis vein? (8) Jelena Skulskaja jõuluveste: aga inimene unustati ära (1) EKI keelekool: väike kurioosumite loend (4) Sirje Niitra: mõtle lapsele (1) Kultuur EKI keelekool: väike kurioosumite loend (4) Sport Mart Soidro kolumn: Jaan Taltsi peale mõeldes (1) Eesti pallimänguässasid ootab töine püha Tallinn Vabariigi juubel paneb öise Tallinna helendama AK Sõda kõigi ja kõige vastu Olla kaitstud, kui ümberringi varitseb oht Kohtumine Ivar Ivaskiga, maailmamehega kirjanduses Peeter Langovitsi tagasivaade: Kollane Allveelaev G 160 aasta jooksul on ilmunud umbes 30 Postimehe-nimelist ajalehte kolmes keeles Gert Raudsep: tuleb säilitada kriitilisus Kariina Laas: viin või õlu? Või hoopis vein? (8) Rasmus Kaljujärv: mugavus on teatri surm (3) Nädala plaat. Muusika, millesse peab süvenema Mis on NO99 saladus? Arter Kuidas värvida tuld? Justin Petrone kolumn: jõuluhõng hamburgeriputkas (1) Arteri suur intervjuu! Owe Petersell: lähenesin läbipõlemisele tasapisi (3) Jõululaupäeva ettevalmistuste spikker Belglastel on verivorsti asemel pühadelaual hanemaks ja jõuluhalg Puust ja punaseks: mis on kirikus ja milleks (1) Hoiatus: asjad, mis jõuluvana pahandavad Filmiarvustus: «Väike ime» on armas jõulufilm Vanaema on uus stiiliikoon! VIDEO! Titad jõusaalis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1970. aastal: sm. Artur Pauli p. Vaderi valimine Ülemnõukogu Presiidiumi esimeheks

1 min lugemist
Artur Vader FOTO: Internet

Artur Vader on sündinud 1920. aastal Valgevenemaal talupoja perekonnas. Pärast keskkooli lõpetamist 1937 oli ta õpetaja ning komsomolitöötaja. Suure Isamaasõja algul läks A. Vader vabatahtlikuna rindele ja sai raskesti haavata. Pärast tervenemist töötas ta mittetäieliku keskkooli direktorina, Moskva Mehaanikatehnikumi direktori asetäitjana ja üleliidulise õppekombinaadi direktorina. 1943 astus A. Vader NLKP liikmeks.
 

1948 kutsuti A. Vader tööle EKP Keskkomiteesse. Algul töötas ta EKP KK aparaadis, siis EKP Tallinna Kalinini Rajoonikomitee teise sekretärina, 1950 valiti Harju maakonnakomitee esimeseks sekretäriks. 1952-1959 oli Tallinna linnakomitee sekretär. 1959 edutati A. Vader vastutavale tööle NLKP Keskkomitee aparaadis.

1963-1964 kinnitati A. Vader EKP Keskkomitee ja ENSV Ministrite Nõukogu Partei- ja Riigikontrolli Komitee esimeheks ning ENSV Ministrite Nõukogu esimehe asetäitjaks ja valiti Keskkomitee sekretäriks. Jaanuaris 1964 valiti A. Vader EKP Keskkomitee teiseks sekretäriks.

A. Vaderil on kõrgem parteipoliitiline haridus.

23.12.1970

Seotud lood
22.12.2017 27.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto