T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soome kaitsevägi teadis lekkest juba varem

Kerstin Meresma
Facebook Twitter
Comments 1
Pilt Helsingin Sanomates ilmunud artikli autor Laura Halminenist.
Pilt Helsingin Sanomates ilmunud artikli autor Laura Halminenist. Foto: Twitter/Laura Halminen

Soome päevaleht Helsingin Sanomat avaldas laupäeval artikli, milles heideti valgust kaitseministeeriumi Jyväskyla lähedal Tikkakoskis asuva saladusliku signaalluurekeskuse tegevusele. Artikli avaldamine põhjustas põhjanaabrite juures skandaali.

Artiklis kasutati Helsingin Sanomatele lekitatud salastatud dokumente mitmest aastast, näiteks aastaist 2010 ja 2014. Väljaande peatoimetaja Kaius Niemi kinnitusel jõudis avalikkuse ette vaid osa nende käsutuses olevast infost ja enne selle avalikuks tegemist veenduti, et see ei kahjustaks Soome huve.

Artiklis mainiti muu hulgas, et Tikkakoski signaalluurekeskus tunneb huvi kõige Venemaaga seonduva vastu. Üks neile muret valmistav Vene projekt on Läänemere põhjas Venemaalt Viiburist Saksamaale Greifswaldi kulgev gaasitorustik Nord Stream, mille abil oleks väidetavalt võimalik luurata ka näiteks Eesti järele.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles