Sisukord
Uudised
Postimees
20.12.2017
Eesti Kõige tähtsam on märgata ja rääkida (96) Ökoloogide analüüs näitab, et miljarditehasest jääv jalajälg pole sugugi nii puhas (7) Majandus Osa ettevõtteid vaatab reklaami näitamisele Kremli-meelses PBKs läbi sõrmede (3) Eesti Pank: Eesti majandus on jõudnud kasvu haripunkti Enamik saab ikka kätte alla tuhande euro Välismaa Välismaa lühid 20.12.2017 Trump õõnestab eriuurija jalgealust Analüütik: kas Soome Snowdeni afäär? Katalaani kaupu boikoteerides tulistab ülejäänud Hispaania endale jalga (5) «Katalanist, mine Katalooniasse!» (1) Ühisest keelest hoolimata ei suuda Valencia katalaani «paellavargaid» mõista Krimmitatarlased teevad maailmas kampaaniat Arvamus Lembit Uustulnd: koolitus – elukoolitus Pavel Ivanov: «Imede põld» ja muu keelatud vili (1) Ahto Kivi: eraalgatus koolipidamises on oluline (1) Arved Breidaks: lõunaeestlased saavad pügada (3) Juhtkiri: vabariigi valvur, mitte kummitempel (6) Postimees 1939. aastal: tarvilik käsiraamat igale kodanikule Janar Ala: rahva peegeldused raamatute selgadel Kultuur Jõuluturneede rekordaasta: muusikud rabavad, kuidas suudavad Loojad omavahel: loomingust, alkoholist, kannatusest ja enesehävitamisest Sport Tšernoussov tembeldati reeturiks Mõõt täis: Ferrari annab Räikkönenile viimase võimaluse Pärnu püüab täna eurosarjas edasipääsu USADA Gatlini skandaalist: kõiki peetakse süütuks, kuni on tõestatud vastupidist (1) Tartu Kuulutused, 20. detsember 2017 Tartu rattaringluse plaanides samm tagasi: elektrirattad meie talve ei sobi (3) Tartus lendab aastavahetusel taevasse 6544 tulelasku Tammeka alustab hooajaks valmistumist kaptenita C. Bechsteini tiibklaver hingab kliinikumi õhku Jüri Laurson: Emajõgi vajab kodanikukaitset Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tammeka alustab hooajaks valmistumist kaptenita

2 min lugemist
Jaanuari alguses peaks saama lõplikult selgeks, kas Tammeka raudset keskkaitsepaari Jürgen Lorenz (vasakul) ja Kaarel Kiidron saab väljakul näha ka uuel hooajal või tõmbab Kiidron karjäärile joone alla. FOTO: Margus Ansu

Täna õhtul kell pool kuus kogunevad Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakule JK Tammeka esindusmeeskonna mängijad, et alustada ettevalmistust 2018. aasta hooajaks. Esimesed trennid tehakse ilma kapteni ning kaitse tugisamba Kaarel Kiidronita, kes pole veel otsustanud, kas jätkab mängijakarjääri või riputab jalgpallisaapad sootuks varna.

Kiidron tõdes, et käib küll jooksmas ning jõusaalis kangi sikutamas, kuid meeskonna pallitreeningutega liituma ta ei kiirusta. «Praegu on veel vara öelda, kas jätkan või mitte, sest niikuinii oli mul plaanis pikem puhkus,» kõneles 27-aastane keskkaitsja.

Samas möönis mees, et eneses tuleb selgusele jõuda lähinädalate jooksul, et asi oleks üheselt selge ka meeskonnakaaslastel ning treeneritel. Ta märkis, et on rääkinud nii peatreener Kaido Koppeli kui ka klubi juhtkonnaga.

Otsad lahti

«Oleme üksteise seisukohtadest teadlikud, vaatame, kuhu oma otsusega lõpuks jõuame. Eks endal oleks ka hea, kui oleks kindlalt teada, kuid alati ei saa kõiges kindel olla,» jättis Kiidron jätkamise kohta otsad lahtiseks. Kuid jaanuari alguses lubas ta lõpliku ei või jah-i ära öelda, sest siis jääks klubile vajaduse korral veel piisavalt aega väärilise asenduse leidmiseks.

Tammekas mängimise kõrval on Kaarel Kiidron viimased kolm aastat tegutsenud kinnisvara alal ning hiljuti sai ta kinnisvaramaakleri kutsetunnistuse.

«Vaeva on nähtud ja järjepidevalt tööd tehtud – ning igal elualal kipub nii olema, et kui teed tööd, siis tuleb ka armastus. Selles lootuses olen rabelenud ja natuke end ka sellele turule sisse söönud,» andis Kiidron mõista, et tegevust jaguks talle rohkelt ka siis, kui peaks vutiga tõepoolest lõpparve tegema.

Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik rääkis, et kui välja arvata Kiidron, samuti pikemal puhkusel viibivad Jürgen Lorenz ja Kevin Anderson ning Nõmme Kaljuga treeniv Kevin Rääbis, on täna jalgpallikeskuses kogunev koosseis laias laastus sama, mis lõppenud hooajal.

Vigastatud paranemas

Siiski on meeskonnas praeguse seisuga ka üks kindel liituja: käed on löödud seni Nõmme Kalju ridadesse kuulunud 17-aastase kaitsja Daaniel Maanasega. Samuti on Levadialt omandatud ründava poolkaitsja Markus Loki mängijaõigused. Teatavasti liitus 18-aastane Lokk Tammekaga juunis, kuid siis laenulepingu alusel.

Kristjan Tiirik tõdes, et komplekteerimine veel käib ning Kiidroni võimalikule loobumisele mõeldes üritatakse tugevdada just kaitseliini. 

Eks endal oleks ka hea, kui oleks kindlalt teada, kuid alati ei saa kõiges kindel olla, jättis Kaarel Kiidron jätkamise kohta otsad lahtiseks.

Konkreetsetest nimedest tegevjuht veel rääkida ei soovinud, kuid ta poetas, et näiteks FCI ja Levadia ühinemisel töötuks jäänud Artjom Artjunini värbamise peale nad pigem ei mõtle.

Peale kaitse vajab tugevdamist ka tartlaste ründeliin. Klubi poolehoidjatele on hea uudis see, et rängast põlvevigastusest on paranenud Rait Läll, kes eelmisel hooajal platsile ei pääsenudki. 

Uue hooaja alguseks peaks taas mängukõlblik olema ka meeskonna esiväravavaht Karl Johan Pechter, kes vigastas augusti alguses põlve ning seejärel enam väljakule ei saanud.

Seotud lood
19.12.2017 21.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto