Sisukord
Majandus
Postimees
20.12.2017
Eesti Kõige tähtsam on märgata ja rääkida (96) Ökoloogide analüüs näitab, et miljarditehasest jääv jalajälg pole sugugi nii puhas (7) Majandus Osa ettevõtteid vaatab reklaami näitamisele Kremli-meelses PBKs läbi sõrmede (3) Eesti Pank: Eesti majandus on jõudnud kasvu haripunkti Enamik saab ikka kätte alla tuhande euro Välismaa Välismaa lühid 20.12.2017 Trump õõnestab eriuurija jalgealust Analüütik: kas Soome Snowdeni afäär? Katalaani kaupu boikoteerides tulistab ülejäänud Hispaania endale jalga (5) «Katalanist, mine Katalooniasse!» (1) Ühisest keelest hoolimata ei suuda Valencia katalaani «paellavargaid» mõista Krimmitatarlased teevad maailmas kampaaniat Arvamus Lembit Uustulnd: koolitus – elukoolitus Pavel Ivanov: «Imede põld» ja muu keelatud vili (1) Ahto Kivi: eraalgatus koolipidamises on oluline (1) Arved Breidaks: lõunaeestlased saavad pügada (3) Juhtkiri: vabariigi valvur, mitte kummitempel (6) Postimees 1939. aastal: tarvilik käsiraamat igale kodanikule Janar Ala: rahva peegeldused raamatute selgadel Kultuur Jõuluturneede rekordaasta: muusikud rabavad, kuidas suudavad Loojad omavahel: loomingust, alkoholist, kannatusest ja enesehävitamisest Sport Tšernoussov tembeldati reeturiks Mõõt täis: Ferrari annab Räikkönenile viimase võimaluse Pärnu püüab täna eurosarjas edasipääsu USADA Gatlini skandaalist: kõiki peetakse süütuks, kuni on tõestatud vastupidist (1) Tartu Kuulutused, 20. detsember 2017 Tartu rattaringluse plaanides samm tagasi: elektrirattad meie talve ei sobi (3) Tartus lendab aastavahetusel taevasse 6544 tulelasku Tammeka alustab hooajaks valmistumist kaptenita C. Bechsteini tiibklaver hingab kliinikumi õhku Jüri Laurson: Emajõgi vajab kodanikukaitset Meelelahutus Koomiks Sudoku

Enamik saab ikka kätte alla tuhande euro

3 min lugemist
FOTO: graafika: Alari Paluots

Hoolimata suurest nõudlusest töötajate järele ja kiiresti kasvanud keskmisest palgast jääb enamiku töötajate netosissetulek kuus alla tuhande euro.

Tellijale Tellijale

Kuigi palgakasv on viimasel ajal olnud kiire, saab suurem osa inimesi palka alla keskmise. Keskmine väljamakse oli eelmisel aastal 1013 eurot ja nii tunnevadki inimesed keskmise palga näitajat vaadates, et midagi on valesti. «Kui ettevõtja maksab mediaanipalka, isegi siis ei või ta öösel rahulikult magada,» rääkis Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder eilsel värske palga- ja tööturu-uuringu tutvustusel.

Inimesed võtavad uue töö vastu valdavalt ikkagi parema palga pärast ja see summa on oluline. Samuti on tähtis, et inimesed teaksid, millistel tingimustel nende palgad muutuvad. «Teadmatus palga osas tekitab valeootusi ja kuulujutte,» rääkis Seeder.

19.12.2017 21.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto