Sisukord
Uudised
Postimees
20.12.2017
Eesti Kõige tähtsam on märgata ja rääkida (96) Ökoloogide analüüs näitab, et miljarditehasest jääv jalajälg pole sugugi nii puhas (7) Majandus Osa ettevõtteid vaatab reklaami näitamisele Kremli-meelses PBKs läbi sõrmede (3) Eesti Pank: Eesti majandus on jõudnud kasvu haripunkti Enamik saab ikka kätte alla tuhande euro Välismaa Välismaa lühid 20.12.2017 Trump õõnestab eriuurija jalgealust Analüütik: kas Soome Snowdeni afäär? Katalaani kaupu boikoteerides tulistab ülejäänud Hispaania endale jalga (5) «Katalanist, mine Katalooniasse!» (1) Ühisest keelest hoolimata ei suuda Valencia katalaani «paellavargaid» mõista Krimmitatarlased teevad maailmas kampaaniat Arvamus Lembit Uustulnd: koolitus – elukoolitus Pavel Ivanov: «Imede põld» ja muu keelatud vili (1) Ahto Kivi: eraalgatus koolipidamises on oluline (1) Arved Breidaks: lõunaeestlased saavad pügada (3) Juhtkiri: vabariigi valvur, mitte kummitempel (6) Postimees 1939. aastal: tarvilik käsiraamat igale kodanikule Janar Ala: rahva peegeldused raamatute selgadel Kultuur Jõuluturneede rekordaasta: muusikud rabavad, kuidas suudavad Loojad omavahel: loomingust, alkoholist, kannatusest ja enesehävitamisest Sport Tšernoussov tembeldati reeturiks Mõõt täis: Ferrari annab Räikkönenile viimase võimaluse Pärnu püüab täna eurosarjas edasipääsu USADA Gatlini skandaalist: kõiki peetakse süütuks, kuni on tõestatud vastupidist (1) Tartu Kuulutused, 20. detsember 2017 Tartu rattaringluse plaanides samm tagasi: elektrirattad meie talve ei sobi (3) Tartus lendab aastavahetusel taevasse 6544 tulelasku Tammeka alustab hooajaks valmistumist kaptenita C. Bechsteini tiibklaver hingab kliinikumi õhku Jüri Laurson: Emajõgi vajab kodanikukaitset Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus lendab aastavahetusel taevasse 6544 tulelasku

1 min lugemist
Aastavahetuse tulemäng meelitab Tartu kesklinna kümneid tuhandeid silmapaare. FOTO: Kristjan Teedema

​Tartus ja Elvas on selgunud tänavused ilutulestiku korraldajad, kes vastutavad vana-aastaõhtu silmailu eest. Oodata on uusi ja põnevaid lahendusi, mis erinevad läinud aasta tulevärgist tehnilise teostuse ja ilutulestiku intensiivsuse poolest.

Rohkem pauku 

Tartu tänavune ilutulestik kestab seitse minutit ning selle aja jooksul lennutatakse taevasse 6544 üksiklasku.

Tulelasud avanevad mitmesuguste efektidena kuni 180 meetri kõrgusel linna kohal.

Ilutulestik läheb linnale maksma 4980 eurot ning on ligikaudu 500 eurot kallim kui mullu. Suurem kulutus ilutulestikule ei ole pannud linnavalitsust otsima toetust sponsoritelt.

Tartu abilinnapea Tiia Teppani arvates annab linna rahastus garantii, et kõik toimib parimal viisil.

Ta viitas asjaolule, et ootused tuleetendusele on igal aastal väga suured. «Inimesed sõidavalt maalt linna kohale, et Tartu ilutulestikku näha,» rääkis Teppan.

Oluline on pakkuda positiivseid emotsioone pimedal ajal, sõnas Tartu abilinnapea Tiia Teppan.

«Oluline on pakkuda positiivseid emotsioone pimedal ajal,» lisas ta.

Tartu linna tulevärki korraldab ilutulestikukeskus Arnika. Nagu alati, lastakse rakette ka seekord haljasalalt Atlantise ja Võidu silla vahel. 

Kõige parem on aastavahetuse ilutulestikku vaadata Vabaduse puiesteelt, Raekoja platsi jõepoolsest servast või Vanemuise mäelt.

Elva linn eraldab ilutulestiku tarvis ligemale 2400 eurot, mis võimaldab pakkuda kuue-seitsmeminutist vaatemängu. Nii nagu ka eelmistel aastatel, korraldab Elva linna aastavahetuse tuleetenduse Trip-lex Eesti.

Hind ja kvaliteet

Linnasekretär Salle Ritso sõnul pakub see ettevõte hinna ja kvaliteedi poolest soodsat teenust, millega elvakad on aastaid rahule jäänud.

«Lisaks on nad igal aastavahetusel linlastele midagi uut ja huvitavat näidanud,» rääkis ta.

Traditsiooniliselt lendavad raketid taeva poole linnavalitsuse hoone tagant. Parima elamuse saab kohaliku laululava ja Arbi järve äärsel alal.

Seotud lood
19.12.2017 21.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto