Sisukord
Kahevõistlus
Postimees
20.12.2017
Eesti Kõige tähtsam on märgata ja rääkida (96) Ökoloogide analüüs näitab, et miljarditehasest jääv jalajälg pole sugugi nii puhas (7) Majandus Osa ettevõtteid vaatab reklaami näitamisele Kremli-meelses PBKs läbi sõrmede (3) Eesti Pank: Eesti majandus on jõudnud kasvu haripunkti Enamik saab ikka kätte alla tuhande euro Välismaa Välismaa lühid 20.12.2017 Trump õõnestab eriuurija jalgealust Analüütik: kas Soome Snowdeni afäär? Katalaani kaupu boikoteerides tulistab ülejäänud Hispaania endale jalga (5) «Katalanist, mine Katalooniasse!» (1) Ühisest keelest hoolimata ei suuda Valencia katalaani «paellavargaid» mõista Krimmitatarlased teevad maailmas kampaaniat Arvamus Lembit Uustulnd: koolitus – elukoolitus Pavel Ivanov: «Imede põld» ja muu keelatud vili (1) Ahto Kivi: eraalgatus koolipidamises on oluline (1) Arved Breidaks: lõunaeestlased saavad pügada (3) Juhtkiri: vabariigi valvur, mitte kummitempel (6) Postimees 1939. aastal: tarvilik käsiraamat igale kodanikule Janar Ala: rahva peegeldused raamatute selgadel Kultuur Jõuluturneede rekordaasta: muusikud rabavad, kuidas suudavad Loojad omavahel: loomingust, alkoholist, kannatusest ja enesehävitamisest Sport Tšernoussov tembeldati reeturiks Mõõt täis: Ferrari annab Räikkönenile viimase võimaluse Pärnu püüab täna eurosarjas edasipääsu USADA Gatlini skandaalist: kõiki peetakse süütuks, kuni on tõestatud vastupidist (1) Tartu Kuulutused, 20. detsember 2017 Tartu rattaringluse plaanides samm tagasi: elektrirattad meie talve ei sobi (3) Tartus lendab aastavahetusel taevasse 6544 tulelasku Tammeka alustab hooajaks valmistumist kaptenita C. Bechsteini tiibklaver hingab kliinikumi õhku Jüri Laurson: Emajõgi vajab kodanikukaitset Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kommentaar: Ilvesest ja Manchester Cityst

2 min lugemist
Kristjan Ilves langes läinud nädalalõpul pikali, Manchester City aga purjetab edutiivul aina edasi. FOTO: Fotomontaaž (Tairo Lutter ja Anthony Devlin / Empics Sport / Scanpix)

Enesekindluse mõjust sportlase sooritusvõimele on kirjutatud palju ja põhjalikult, tehtud ka ammendavaid uurimustöid. Üldine järeldus on ühene. Ehkki detailid võivad erineda kas spordialati või muu järgi, üks on klaar: eneskindlus on üks olulisemaid tegureid, mis tulemust määrab.

Tellijale Tellijale

Ilmestavaid näiteid võiks mõistagi leida igast spordipäevast nii siit- kui ka sealtpoolt piiri terve suure hulga. Peatun siinkohal kahel ühtpidi eriilmelisel lool, mis aga lõpuks jõuavad kokku samasse punkti: kes endasse (rohkem) usub, see võidab.

Kahevõistleja Kristjan Ilvese nädalavahetus MK-etapil Ramsaus läks aia taha. Ehkki oleks naiivne arvata, et 21-aastane noorsand hakkabki alati esikümmet ohustama – eriti veel haiguse tõttu lünklikeks jäänud treeningute järel –, valmistasid 31. ja 39. koht talle ja ka ta pöidlahoidjatele selge pettumuse. Neisse päevadesse mahtus ka rohkelt ebaõnne. Ent siit jõuame kogu arutluse tuumani ehk tõdemuseni: enesekindel sportlane (või võistkond) suudab vähemalt mingil määral oma õnnekoefitsienti enda kasuks kallutada.

19.12.2017 21.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto