E, 26.09.2022

Pärnu püüab täna eurosarjas edasipääsu

Postimees Sport
Pärnu püüab täna eurosarjas edasipääsu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu VK meeskond.
Pärnu VK meeskond. Foto: Ardi Truija / Eesti Meedia/

VÕRKPALL. Ainsa Eesti klubina eurosarjas osalev Pärnu VK kohtub täna tugevuselt kolmanda eurosarja (CEV Challenge Cup) 1/16-finaali korduskohtumises Küprose klubi Pafose Pafiakosega, keda võõrsil 3:1 (–26, 22, 21, 17) võideti.

Seega pääseb Pärnu 16 parema sekka ka 2:3 kaotuse puhul, 0:3 ja 1:3 kaotuse korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Seejuures läheb Pärnu ja Pafiakose võitja järgmises ringis kokku klubiga, mille ridades on kindlasti vähemalt üks eestlane. Nimelt tuleb vastane paarist Meneni Prefaxis (Rait Rikbergi koduklubi) ja Schönenwerd Volley (Kristo Kollo ja peatreener Rainer Vassiljev). Selle paari avamängu võitis Prefaxis 3:0.

Pärnu peatreener Avo Keel ütles korduskohtumise eel, et väike edu on küll kätte võidetud, ent üleliigse enesekindlusega mängima ei minda. Küprose klubi on tema sõnul enam-vähem sama taseme meeskond. «Avakohtumise esimesed kolm geimi oleks võinud minna nii ja naa. Põhiraskust kannavad neil rünnakul leegionärid, kes on kõik korraliku tasemega. Serblasest ja brasiillasest nurgaründajad ning kreeklasest diagonaal (Ivan Todorovic ja Evandro Dias De Souza ning Anastasios-Stamatios Aspiotis) valmistasid meile avamängus peavalu küll. Brasiillane oskab kõike hästi ja tema mängu on hea vaadata. Samas on neil oma kindlad meelisliinid, kuhu nad löövad, ja peaksime nendega hakkama saama,» analüüsis Keel.

Tagasi üles