Sisukord
Maailm
Postimees
21.12.2017
Eesti Taani peaministri tütre enesetapp ärgitas isa tegutsema Ema viib pojad kiusu eest teise kooli (23) Asekantsler: skisofreenikute lähedased peaksid ise abi leidma (1) Poolemiljoniline möödalaskmine Tartu Ülikoolis (4) Majandus Tallinki müügikava on muutunud konkreetseks (1) Välismaa Prantsuse-Hispaania piiril ootab politsei Puigdemonti (1) Katalaani iseseisvusdeklaratsioonile järgnes lõhestatud vaikus (6) Komisjon paneb Poolale päitsed pähe (2) Arvamus Postimees 1935. aastal: joobnud petserlaste terror Nuia alevikus Tiit Riismaa: salajane luuk dopingulabori seinas Meediaekspert PBKst: kui kanal tegutseb Kremli toel, siis pole see meedia (61) ELFi juht: miks Est-Fori juhid lubaduste asemel eksitavad? (1) Hanneli Rudi: arust ära meie seas (2) Juhtkiri: vennad lõvisüdamed Erkki Bahovski: kuidas lõpetada sõda? (2) Kultuur Need on lõppeva aasta parimad raamatud Õhus on 19. sajandit Sport Loeb naaseb MM-karusselli Saksamaa parim sportlane: kahju, et Kaarel Nurmsalu pidi nii vara loobuma Tervis Taani peaministri tütre enesetapp ärgitas isa tegutsema Reis Jõulutraditsioone laiast maailmast: jõuluroaks mädanenud linnuliha ning õhtusöök kiirtoidukohas Tartu Kaks ettevõtet läksid Tartu bussihankega riigikohtusse (1) sTARTUp Day kasvas aastaga sisult poole suuremaks Peaosatäitja haigus seab ka tänase «Hüljatute» etenduse kahtluse alla Eestlane ostab jõuludeks kasvõi pool siga, maksku see kuipalju tahes Lastekunstikooli eine murul Triin Käpp: millisest riiulist otsida jõulutunnet? Jõulukuu ime: algkooli mudilased laulsid, lugesid ja tegid näitemängu oma emakeeles Mart Laar kaardistas Eesti iseseisvuse Noor kunstnik ehitas maalides üles uue valgusmaailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Katalaani iseseisvusdeklaratsioonile järgnes lõhestatud vaikus

4 min lugemist
Iseseisvusvastase Ciudadanose partei juht Ines Arrimadas eile oma abikaasa Xavier Cima i Ruizga ostlemas. Varem iseseisvuslaste parteis olnud mees lõpetas poliitilise karjääri pärast Arrimadasega abiellumist. FOTO: Jon Nazca / Reuters / Scanpix

Mul on tunne, et võib-olla peaksin katalaanina meie au kaitsmise nimel ise midagi ette võtma, äkki näiteks varastama Generalitati hoonelt Hispaania lipu, ütleb Joan Llorach praegu Kataloonias valitseva ootamatult rahuliku olukorra kohta.

Tellijale Tellijale

Avalduse iroonia on selles, et Llorach on küll puhtavereline katalaan, aga tuliselt iseseisvuse vastu. Koos teise samasuguse katalaani, europarlamendi endise presidendi Josep Borrelliga on ta kirjutanud raamatu, mis seab kahtluse alla kõik iseseisvuslaste tuntumad argumendid.

Llorachi sõnul on ta tõsiselt üllatunud, kui ruttu pärast keelatud referendumit ja iseseisvusdeklaratsiooni kõik vaibus.

20.12.2017 22.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto