L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saksamaa parim sportlane: kahju, et Kaarel Nurmsalu pidi nii vara loobuma

Andres Vaher
Facebook Twitter
Comments
Neli MM-tiitlit tõid Johannes Rydzekile Saksamaa aasta meessportlase nimetuse.
Neli MM-tiitlit tõid Johannes Rydzekile Saksamaa aasta meessportlase nimetuse. Foto: Sammy Minkoff/imago/Scanpix

Sakslane Johannes Rydzek tegi eelmisel hooajal midagi sellist, milleni ükski kahevõistleja enne polnud küündinud. Täiskomplekt kuldmedaleid – neli neljast – MMilt Lahtist tähendas jäägitut valitsemist. Nii võimas saavutus tõi 26-aastasele Rydzekile ka Saksamaa aasta meessportlase nimetuse, mille ta võttis Baden-Badenis vastu läinud pühapäeval. Niipea kui MK-etapp Ramsaus lõppenud, kiirustaski Rydzek auhinnagalale.

- Johannes, mida säärane tunnustus teile tähendab?

Kahtlemata on eriline, kui edestad tervet hulka kuulsusi ja sind valitakse nii suure riigi parimaks sportlaseks. Olen äärmiselt tänulik. Aga mu eelmine aasta, eriti MM, oligi täiesti eriline.

- Öelge palun ausalt: kas unistasite MMi eel, et võidate kõik alad?

Sportlased tavatsevad sellistel puhkudel öelda: «Mu unistus täitus.» Mina nii öelda ei saa, sest ma ei osanud millestki sellisest unistada. Kahevõistluses on medalinõudlejaid palju, pealegi võib näiteks hüppemäel suvaliselt hetkel midagi ootamatut ette tulla. Aga Lahtis klappis kõik: olin ise suurepärases vormis, enesekindel, ja ka meeskond aitas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles