Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Komisjon paneb Poolale päitsed pähe

3 min lugemist
Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans, kes sõnas, et tegi eilse avalduse raske südamega. FOTO: EMMANUEL DUNAND/AFP/Scanpix

Euroopa Komisjon otsustas, et vastumeetmena sel aastal Poolas tehtud võimude lahusust ohustavale kohtureformile antakse heakskiit artikkel seitsme käivitamiseks, millega võidakse ajutiselt peatada Varssavi hääleõigus Euroopa Liidu Nõukogus.

Tellijale

Euroopa Komisjoni asepresidendi Frans Timmermansi sõnul on viimase kahe aasta jooksul Poolas vastu võetud seadustega loodud olukord, kus valitsus saab poliitilistel motiividel sekkuda õigusorganite koosseisu, võimu ja toimimisse.

«Komisjon otsustas, et Poolas valitseb tõsine oht õigusriigi põhimõtetele,» teatati eilses avalduses. «Poola õigusreformid tähendavad seda, et riigi kohtusüsteem on nüüd valitseva enamuse poliitilise kontrolli all. Õigusloome sõltumatuse puudumine tõstatab tõsiseid küsimusi ELi seaduste täitmise kohta.»

20.12.2017 22.12.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto