Sisukord
Uudised
Postimees
21.12.2017
Eesti Taani peaministri tütre enesetapp ärgitas isa tegutsema Ema viib pojad kiusu eest teise kooli (23) Asekantsler: skisofreenikute lähedased peaksid ise abi leidma (1) Poolemiljoniline möödalaskmine Tartu Ülikoolis (4) Majandus Tallinki müügikava on muutunud konkreetseks (1) Välismaa Prantsuse-Hispaania piiril ootab politsei Puigdemonti (1) Katalaani iseseisvusdeklaratsioonile järgnes lõhestatud vaikus (6) Komisjon paneb Poolale päitsed pähe (2) Arvamus Postimees 1935. aastal: joobnud petserlaste terror Nuia alevikus Tiit Riismaa: salajane luuk dopingulabori seinas Meediaekspert PBKst: kui kanal tegutseb Kremli toel, siis pole see meedia (61) ELFi juht: miks Est-Fori juhid lubaduste asemel eksitavad? (1) Hanneli Rudi: arust ära meie seas (2) Juhtkiri: vennad lõvisüdamed Erkki Bahovski: kuidas lõpetada sõda? (2) Kultuur Need on lõppeva aasta parimad raamatud Õhus on 19. sajandit Sport Loeb naaseb MM-karusselli Saksamaa parim sportlane: kahju, et Kaarel Nurmsalu pidi nii vara loobuma Tervis Taani peaministri tütre enesetapp ärgitas isa tegutsema Reis Jõulutraditsioone laiast maailmast: jõuluroaks mädanenud linnuliha ning õhtusöök kiirtoidukohas Tartu Kaks ettevõtet läksid Tartu bussihankega riigikohtusse (1) sTARTUp Day kasvas aastaga sisult poole suuremaks Peaosatäitja haigus seab ka tänase «Hüljatute» etenduse kahtluse alla Eestlane ostab jõuludeks kasvõi pool siga, maksku see kuipalju tahes Lastekunstikooli eine murul Triin Käpp: millisest riiulist otsida jõulutunnet? Jõulukuu ime: algkooli mudilased laulsid, lugesid ja tegid näitemängu oma emakeeles Mart Laar kaardistas Eesti iseseisvuse Noor kunstnik ehitas maalides üles uue valgusmaailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lastekunstikooli eine murul

1 min lugemist
Hiljuti 60-aastaseks saanud Tartu lastekunstikooli pidulaua valmistasid ja katsid neljanda kursuse õpilased. FOTO: Kristjan Teedema

Väikeste jalgade ja suure sabaga porgand, seentega kaunistatud kõrge tort ning veel palju head ja paremat vaatab vastu Tiigi tänaval asuva lastekunstikooli aeda kaetud pikalt pidulaualt. 

Tartu lastekunstikooli aeda kaetud pikk pidulaud. FOTO: Kristjan Teedema
FOTO: Kristjan Teedema

«See on meie juubelilaud,» selgitas Tartu lastekunstikooli õppejuhataja Mari Jõgiste. Hiljuti 60-aastaseks saanud huvikooli laua valmistasid ja katsid neljanda kursuse õpilased, keda juhendasid õpetajad Epp Loo ja Eike Eplik. 

Õhukese lumekihi alt paistab, et külluslikul laual on tervislikku rohelist kraami ja leidub sedagi, millele teadlikud inimesed tänapäeval hea pilguga ei vaata. Näiteks kooli kõrval tegutsenud poe mälestuseks on pidulaual ka mälestuskivi, mille ees lillede asemel friikartulid. 

Tartu lastekunstikoolis käib ligi 400 õpilast, lasteaialastest pensionärideni välja. Õppida saab mitmesuguseid kunstiaineid alates joonistamisest ja maalimisest kuni video ja tegevuskunstini.

Osa pidulauast. FOTO: Kristjan Teedema
Seotud lood
20.12.2017 22.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto