Sisukord
Maailm
Postimees
29.12.2017
Eesti Suur lugu: kuuldused telegrammi surmast on kõvasti liialdatud (8) PBK esindaja Eestis: meid süüdistatakse ebaõiglaselt (44) Valitsus eraldas kirikutele hüvitisena kaheksa miljonit eurot Eesti aastal 2018: raha ühest taskust sisse, teisest välja (2) Eesti kodanik mõisteti Ukrainas süüdi Donbassis sõdimise eest (1) Majandus Börsi selle aasta tegijad olid Harju Elekter, PRFoods ja Tallink Välismaa Berliinlased on hädas agressiivsete metssigadega (3) KOHALIK VAADE. Jõulupuust sai korruptsiooni sümbol POSTIMEHE INTERVJUU. Liibüa välisminister: ISISel on paremad relvad kui meil Välismaa lühiuudised 29.12.2017 Võimuvaakum võib Haftari presidendiks aidata Arvamus Juhtkiri: eluga rahul Juhtkiri: kui raha kasti kolksatab... (20) Priit Pullerits: tänamatu rahvas (7) Postimees 1901. aastal: toimetus lubab uueks aastaks tõsist lugemist Kolumnistide esiviisik: millised olid 2017. aasta kõige olulisemad sündmused Eestis? Kolumnistide esiviisik: millised olid 2017. aasta kõige olulisemad sündmused maailmas? Kolumnistide esiviisik: kes olid 2017. aasta kõige silmapaistvamad isikud Eestis? Kolumnistide esiviisik: kes olid 2017. aasta kõige silmapaistvamad isikud maailmas? (3) Kultuur Elu on ainukordne ja seda ei pea häbenema! (2) Sport Sildaru pälvis järjekordse tunnustuse Kommentaar: rekordimehe tulek ei pruugi Klavani mänguaega süüa Ott Tänak: kõiki sportlasi tuleb austada (2) Kümme ässa löönud Kanepi alustas hooaega kindla võiduga Saaremaa sidemängija süda vajas enne karikafinaali kirurgilist sekkumist Tartu Galerii: mundrimehed võõrustasid nii suuri kui ka väikesi huvilisi Kaarsilla uuendamine on aasta kaalukaim tegu Kristiina Ehin: päris punk oli ärihoone avamisel aadetest ja luulest rääkida (5) Tartu Postimehe 2017. aasta plussid ja miinused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Berliinlased on hädas agressiivsete metssigadega

3 min lugemist
Kaks metsanotsut tänavu novembris Berliini loodeosa metsas, kus elab suur metssigade kogukond. FOTO: Tobias Schwarz / AFP / Scanpix

Neil on tugevad harjased, tillukeste silmadega hiigelsuured pead, esileulatuvad kihvad ja mõnikord väga paha tuju. Tuhanded metssead peavad Saksamaa pealinna Berliini koduks, seal kaevavad nad üles aedu, põhjustavad liiklusõnnetusi ja vandaalitsevad naabruskondades.

Tellijale Tellijale

Eriti on pidanud nende hiiglaslike kõigesööjatega elama õppima Berliini rohelised äärelinnad. «Paljud inimesed ütlevad mulle, et kuhu iganes nad ka ei läheks, leiavad nad eest metssead,» ütles Berliini munitsipaalne eluslooduse spetsialist Derk Ehlert, kelle sõnul pole muutunud mitte niivõrd nende arvukus, vaid käitumine.

Hinnanguliselt on metsseapopulatsiooni suurus Saksamaa pealinnas umbes 3000 isendit ja linlaste kokkupuuted nendega muutuvad aina sagedasemaks. Jooksjad ja koertega jalutajad annavad regulaarselt teada, et on näinud mõnd sõralist, kes on võimeline oma kogukat keha liigutama kiirusega kuni 40 kilomeetrit tunnis. Metssigu on märgatud isegi südalinnas, kus kaks liiklusesse sattunud isendit said tõenäoliselt viga, kui tormasid läbi Alexanderplatzi ostlemisväljaku.

28.12.2017 30.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto