Sisukord
Maailm
Postimees
22.12.2017
Eesti Lapsed saavad ise valida sobiva käekirja (2) Kriksadullide aeg Eesti koolis saab läbi (84) Eesti panganduse pronksiöö (1) Majandus Souteri Poolas alistanud bussihiid jõuab peagi Eestisse (1) Välismaa Katalaani leerid üritasid teineteist innukusega üle trumbata Katalaani Rahvusassamblee äratas vaguras kodanlases tulise poliitiku (1) Arvamus Kalev Stoicescu: Trumpi julgeolekustrateegia (1) Üleskutse: kingi lapsele kained jõulud! Andrus Karnau: Est-Fori ülbus ja rahva usaldamatus (3) Joosep Värk: kaitsevägi, ma ei tule (35) Villu Päärt: mu viiemiljonine ema. Lugu lootusest ja imest Edasi 1990. aastal: maskiga röövlid Vaba tänavas Juhtkiri: mängigem siiski reeglite järgi?! Kultuur Hellad ja libedad naishundid linoollõigetes Sport Norra suusatähe tervise parandamiseks võeti kasutusele äärmuslikud meetmed Tippspordist lahtilaskmise keerukus (2) Ghana skeletonimees ja Nigeeria bobinaised - Aafrika vallutab taliolümpiat Tartu Austraallaste paar asus 12 kuuks Eestisse elama, et näha enda ümber lund ja aastaaegu (1) Astrofüüsik Jaan Einasto: kui me Maal kõik vussi keerame, siis teeme seda ka Marsil (4) Nahkkindamehed tähistavad korüfee sünnipäeva korraliku madistamisega Haiglaravil viibivad lapsed tutvusid jõulude eel teadusmaailmaga Video: Ahhaa targas Tartus sõidab juba tramm Nukukodu päkapikud valmistavad südametega mängumaju Lugu õnnelehest, kuningliiliast ning pitsimeistrist (1) Jõulutaat Ukko viib tuledesäras autoga loomaparki pühaderõõmu Rannar Raba: jõuludest jõuludeni Mis oleks, kui mugiks kogu advendiaja seapraadi ja piparkooke? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Katalaani Rahvusassamblee äratas vaguras kodanlases tulise poliitiku

3 min lugemist
Kella 18 ajal õhtul keeb elu Katalaani Rahvusassamblee Tarragona kontoris. Miquel Suriñach on pildil vasak- ja Filomena Perpinyà parempoolseim. FOTO: Evelyn Kaldoja

Filomena Perpinyà kannab oma elegantse lilla mantli revääril kirgaskollast linti, samasugust, nagu jagati Eestis sellal, kui Eston Kohvrit Venemaal vangis hoiti.

Tellijale Tellijale

Mõnel Kataloonia tänaval tundub praegu, et seda linti kantakse pea sama palju kui Eestis aprillis veteranipäeva sinilille. Lisaks on neid joonistatud kõikvõimalikesse kohtadesse, parkimisautomaatide külgedest ülekäiguradadeni.

Siin tähistab see lint seisukohta, et 1. oktoobril keelatud referendumi korraldamise ja seejärel Kataloonia iseseisvuse väljakuulutamise eest trellide taha saadetud inimesed on poliitvangid.

21.12.2017 23.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto