Sisukord
Arvamus
Postimees
22.12.2017
Eesti Lapsed saavad ise valida sobiva käekirja (2) Kriksadullide aeg Eesti koolis saab läbi (84) Eesti panganduse pronksiöö (1) Majandus Souteri Poolas alistanud bussihiid jõuab peagi Eestisse (1) Välismaa Katalaani leerid üritasid teineteist innukusega üle trumbata Katalaani Rahvusassamblee äratas vaguras kodanlases tulise poliitiku (1) Arvamus Kalev Stoicescu: Trumpi julgeolekustrateegia (1) Üleskutse: kingi lapsele kained jõulud! Andrus Karnau: Est-Fori ülbus ja rahva usaldamatus (3) Joosep Värk: kaitsevägi, ma ei tule (35) Villu Päärt: mu viiemiljonine ema. Lugu lootusest ja imest Edasi 1990. aastal: maskiga röövlid Vaba tänavas Juhtkiri: mängigem siiski reeglite järgi?! Kultuur Hellad ja libedad naishundid linoollõigetes Sport Norra suusatähe tervise parandamiseks võeti kasutusele äärmuslikud meetmed Tippspordist lahtilaskmise keerukus (2) Ghana skeletonimees ja Nigeeria bobinaised - Aafrika vallutab taliolümpiat Tartu Austraallaste paar asus 12 kuuks Eestisse elama, et näha enda ümber lund ja aastaaegu (1) Astrofüüsik Jaan Einasto: kui me Maal kõik vussi keerame, siis teeme seda ka Marsil (4) Nahkkindamehed tähistavad korüfee sünnipäeva korraliku madistamisega Haiglaravil viibivad lapsed tutvusid jõulude eel teadusmaailmaga Video: Ahhaa targas Tartus sõidab juba tramm Nukukodu päkapikud valmistavad südametega mängumaju Lugu õnnelehest, kuningliiliast ning pitsimeistrist (1) Jõulutaat Ukko viib tuledesäras autoga loomaparki pühaderõõmu Rannar Raba: jõuludest jõuludeni Mis oleks, kui mugiks kogu advendiaja seapraadi ja piparkooke? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rannar Raba: jõuludest jõuludeni

1 min lugemist
FOTO: Artur Kuusi illustratsioon

Seda kõike on liiga palju. Vale lippab kaks tiiru ümber maakera, enne kui tõde püksid jalga saab. Mõte taandub loba ees ning pealiskaudsus surub analüüsi prügikorvi. Tühjust on rohkem kui täidist.

Seda kõike on liiga palju. Üks telefonikõne ajab teist taga, chat istub chatˇi kukil. Koosolek järgneb nõupidamisele, kriisikommunikatsioon probleemistikule. Sisend jääb väljundita.

Seda kõike on liiga palju. Terror trambib inimlikkusel, tapatalgud neelavad laulu­pidusid. Massipsühhoos loob mõttetuid kampaaniaid, moeröögatused alandavad head maitset. Võitjad ei näe kaotajaid.

Seda kõike on liiga palju. Nutt summutab naeru, hirmu lained löövad turvatunde kohal kokku. Stress laseb hingerahust hea maitsta ja rutiin õgib inspiratsiooni. Midagi ei saa võtta sealt, kus pole mitte midagi.

Seda kõike on liiga vähe. Lohutus annab tõuke paranemisele, tänu sillutab teed uutele heategudele. Tummisest naljast jääb muie, mis nakatab möödujaid hiliste õhtutundideni. Andmise rõõm on suurim rõõm.

Seda kõike on liiga vähe. Avatud meel hoiab eelarvamused vaos ja vastuvõtlikkus leevendab pingeid. Vastutustunne lisab jõudu ja teotahet, uuendusmeelsusest tärkavad tõelised õnnestumised. Kokkuhoidmises peitub jõud.

Seda kõike on liiga vähe. Kallistusest saab särav silmapilk, suudlusest suurim rõõm. Väike pai teeb tüdruku õnnelikuks, tubli õlalepatsutus poisi tegusaks. Lähedusest sünnib kiindumus ja pühendumisest kestev armastus.

Aga me saame hakkama. Jõuludest jõuludeni.

Kosutavaid pühi ja elamusteküllast aasta lõppu, hea Tartu Postimehe lugeja! Oleme sinuga koos, sinu lähedal.

Seotud lood
    21.12.2017 23.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto