Sisukord
Eesti
Postimees
28.12.2017
Eesti ​Lasteaias esihambad kaotanud tüdruku ema protsessib (17) Dilbert Eestimaalastel on seljataga hea aasta (11) Mereakadeemia sai saja-aastase viivitusega tornikellad EV 100 saab avapaugu vana-aastaõhtul Tartu Ülikooli senat nimetas rektori kohusetäitjaks Tõnu Lehtsaare Postimehe ajakirjanikke tunnustati inimkaubandusega võitlemise eest Majandus Ida-Virumaal alustab bitcoin'i kaevandus (7) POSTIMEHE INTERVJUU Tõniste: olen suutnud valitsust õigemale rajale aidata (60) Välismaa Kriimsilmad valmistavad prantslastele peavalu USA meediavisionäär: ajakirjanduse edu või ebaedu ei näita klikkide arv Pühadekink evangeelsetele kristlastele Arvamus Aare Tark: me õõnestame oma ainsat päris ressurssi (44) Juhtkiri: olgu meil spordist rõõmu, mitte viha Andres Kasekamp: ebakindluse aasta (8) Postimees 1933. aastal: sportlastel rõõmsad pühad Taavi Minnik: ETV+ vajab restart'i (4) Darja Saar: kas peegel on kõver? (3) Kultuur Toss ja löga! Maailmaklassi ulmekas! Esimene uue heliloomingu yrr Tubina muuseumis peletas jõulumeeleolu (1) Raamist väljas: Kunstiaasta 2017 ehk mida tähendab poliitiline kunst? (1) Sport Vilepuhuja advokaat läks ROKiga tülli Ott Järvela: aasta sportlase valimiste eurovisioonistumine (21) Haigestumised laastavad Eesti suusakoondist Jaanalinnumäng mainet ei paranda, aus enesekriitika aga küll Tartu Oeconomicum lammutatakse pärast aastavahetust (1) Rektori kohusetäitjaks valitud Tõnu Lehtsaar: esmatähtis on tagada ülikooli rahulik järjepidevus Uude lastehaiglasse basseinid ei mahu Elva vald meelitab elanikke suure sünnitoetuse ja väikse lasteaiatasuga Fotograaf näitab romade elu läbi lapsesilmade Pühade ajal niitis libedus inimesi jalust nii kalmistul kui tänavatel Talvise koolivaheaja laagrites saab nii kokata kui ka maiustustest kodulinna ehitada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 95 aastat tagasi toimus Eesti Vabariigi esimene rahvaloendus. Mitu inimest elas siis Eesti Vabariigis?

2. Karupoeg Puhhi lugudes kasvatas seda taime Notsu. Selle taime söömine muutvat kusehaisu meeldivaks lõhnaks. Maailma suurim selle söödava taime tootja on Hiina, kes aga oma kasvatatu enamasti ise pintslisse pistab. Teiseks suurimaks tootjaks on Peruu, kes on ka suurim selle taime eksportija, müües seda põhiliselt Ameerika Ühendriikidesse. Mis taimest on jutt?

3. Millist romaani peavad asjatundjad Eesti esimeseks postmodernistlikuks romaaniks? Selle tegevus toimub 1967. aasta augustitormi ajal.

4. Selles pealinnas avati 2010. aastal punase terrori ohvrite memoriaalmuuseum, linna keskuses on koha leidnud Aleksandr Puškini monument, linnas asub riigi suurim mošee, linna üks külastatavamaid paiku on maailmajao suurim väliturg – Mercato turg. Parlamendihoone Shengo Hall oli valmimise ajal maailma suurim moodulhoone, mille osad, muide, olid valmistatud Soomes. Mis linn?

5. Milline tuntud loomeakt valmis 2016. aastal Eesti Disainimeeskonna ja Anton Kooviti koostöös?

Vastused:

1. 1 107 059, eestlasi nendest 88 protsenti.

2. Harilik aspar (Asparagus officinalis). Müügihitt on selle noor võrse ehk spargel.

3. Mati Undi lühiromaani «Mõrv hotellis» (1969).

4. Addis Ababa, Etioopia pealinn.

5. Kirjatüüp «Aino», rändrahnu motiivi kõrval teine Eesti brändi koostisosa.

Seotud lood
    27.12.2017 29.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto