N, 26.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna tähistab Mongoolia iseseisvuspäeva. Mongooliat on huumoriga peetud sõltumatuks riigiks, kes ei sõltu kellestki ja kellest ei sõltu midagi. Omaaegses ETV televiktoriinis jagati auhindadeks tugrikuid. Tugrik on Mongoolia ametlik rahaühik. Ühe euro eest saab peaaegu kolm tugrikut. Mida tähendab «tugrik» kohalikus keeles?

2. 10. augustil 1989 asutasid Raplas Eesti Rohelisest Liikumisest eraldunud inimesed uue erakonn – Eesti Rohelise Partei. Kes oli Eesti Rohelise Partei esimees selle asutamisest kuni liitumiseni Eesti Rohelise Erakonnaga 1991. aastal?

3. 1996. aastal kanti Guinnessi rekordite raamatusse Venezuelas Merida linnas asuv jäätisekohvik Heladería Coromoto. Põhjuseks asjaolu, et seal müüdi kõige rohkem eri maitsega jäätist. Mitut erineva maitsega jäätist võis seal nautida?

4. Seda tuntud terminit kasutas esimest korda ühes oma 1947. aastal peetud kõnes finantsist ning poliitika- ja riigitegelane Bernard Mannes Baruch. Laiemalt tuntuks sai termin pärast ajakirjaniku, kirjaniku ja meediakriitiku Walter Lippmanni raamatu ilmumist järgmisel aastal. Tänapäeval on see termin tihti kasutusel. Mis termin?

5. Eestimaa suurimaid putukaid kutsutakse odonaatideks. Kes nad on?

Vastused:

1. Täiskuud.

2. Mario Kivistik, tõlkija, kirjanik ja kirjastaja.

3. 860.

4. Külm sõda.

5. Kiilid.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles