Sisukord
Maailm
Postimees
22.12.2017
Eesti Lapsed saavad ise valida sobiva käekirja (2) Kriksadullide aeg Eesti koolis saab läbi (84) Eesti panganduse pronksiöö (1) Majandus Souteri Poolas alistanud bussihiid jõuab peagi Eestisse (1) Välismaa Katalaani leerid üritasid teineteist innukusega üle trumbata Katalaani Rahvusassamblee äratas vaguras kodanlases tulise poliitiku (1) Arvamus Kalev Stoicescu: Trumpi julgeolekustrateegia (1) Üleskutse: kingi lapsele kained jõulud! Andrus Karnau: Est-Fori ülbus ja rahva usaldamatus (3) Joosep Värk: kaitsevägi, ma ei tule (35) Villu Päärt: mu viiemiljonine ema. Lugu lootusest ja imest Edasi 1990. aastal: maskiga röövlid Vaba tänavas Juhtkiri: mängigem siiski reeglite järgi?! Kultuur Hellad ja libedad naishundid linoollõigetes Sport Norra suusatähe tervise parandamiseks võeti kasutusele äärmuslikud meetmed Tippspordist lahtilaskmise keerukus (2) Ghana skeletonimees ja Nigeeria bobinaised - Aafrika vallutab taliolümpiat Tartu Austraallaste paar asus 12 kuuks Eestisse elama, et näha enda ümber lund ja aastaaegu (1) Astrofüüsik Jaan Einasto: kui me Maal kõik vussi keerame, siis teeme seda ka Marsil (4) Nahkkindamehed tähistavad korüfee sünnipäeva korraliku madistamisega Haiglaravil viibivad lapsed tutvusid jõulude eel teadusmaailmaga Video: Ahhaa targas Tartus sõidab juba tramm Nukukodu päkapikud valmistavad südametega mängumaju Lugu õnnelehest, kuningliiliast ning pitsimeistrist (1) Jõulutaat Ukko viib tuledesäras autoga loomaparki pühaderõõmu Rannar Raba: jõuludest jõuludeni Mis oleks, kui mugiks kogu advendiaja seapraadi ja piparkooke? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Katalaani leerid üritasid teineteist innukusega üle trumbata

4 min lugemist
  • Eilne valimisosalus oli rekordsuur
  • Teledebatis jäid mõlema poole põhikandidaadid hätta tavaliste sotsiaalteemadega
  • Politoloogi hinnangul on eriti raske iseseisvusevastastel katalaanidel
  • Ka pärast valimisi jätkub kõige tõenäolisemalt suur ebastabiilsus Kataloonias
Elena Pons pidas seekordseid valimisi niivõrd olulisteks, et ostis ekstra selle pärast endale uue lennupileti Soomest koju. FOTO: Evelyn Kaldoja

Barcelonas valitses eile pisut pühapäevane meeleolu: et Kataloonia piirkondlikud valimised korraldati erandlikult argipäeval, said inimesed hääletamiseks neli tundi töölt vabaks. Nii vaibumatu sagin valimisjaoskondades kui ka teated järjest uute osalusrekordite purunemisest näitasid, et katalaanid võtsid oma võimalust tõsiselt.

Tellijale Tellijale

Suur osalus tulnuks ilmselt sihtotstarbelise nelja vaba tunnitagi: pärast 1. oktoobri iseseisvusreferendumi katset ja seadust rikkunud piirkonna keskvalitsuse Madridi otsekontrolli alla võtmist vajab klaarimist keset tuba seisev suur iseseisvusküsimuse elevant. Nii iseseisvuse pooldajad kui ka vastased teadsid, et nende hääl võib otsustada, kes seekord peale jääb.

Linnaametnik Miguel Bautista (40) teatas vastuseks küsimusele, kas valimistel oli üldse muud teemat peale iseseisvuse, kõhklematult: «Ei.» Kuigi tema hinnangul on muid põletavaid küsimusi küllaga: töötus, terrorioht, turismitööstuse areng, vaesuspiirist allpool elavate inimeste arvu kasvamine.

21.12.2017 23.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto