Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Katalaani leerid üritasid teineteist innukusega üle trumbata

4 min lugemist
  • Eilne valimisosalus oli rekordsuur
  • Teledebatis jäid mõlema poole põhikandidaadid hätta tavaliste sotsiaalteemadega
  • Politoloogi hinnangul on eriti raske iseseisvusevastastel katalaanidel
  • Ka pärast valimisi jätkub kõige tõenäolisemalt suur ebastabiilsus Kataloonias
Elena Pons pidas seekordseid valimisi niivõrd olulisteks, et ostis ekstra selle pärast endale uue lennupileti Soomest koju. FOTO: Evelyn Kaldoja

Barcelonas valitses eile pisut pühapäevane meeleolu: et Kataloonia piirkondlikud valimised korraldati erandlikult argipäeval, said inimesed hääletamiseks neli tundi töölt vabaks. Nii vaibumatu sagin valimisjaoskondades kui ka teated järjest uute osalusrekordite purunemisest näitasid, et katalaanid võtsid oma võimalust tõsiselt.

Tellijale

Suur osalus tulnuks ilmselt sihtotstarbelise nelja vaba tunnitagi: pärast 1. oktoobri iseseisvusreferendumi katset ja seadust rikkunud piirkonna keskvalitsuse Madridi otsekontrolli alla võtmist vajab klaarimist keset tuba seisev suur iseseisvusküsimuse elevant. Nii iseseisvuse pooldajad kui ka vastased teadsid, et nende hääl võib otsustada, kes seekord peale jääb.

Linnaametnik Miguel Bautista (40) teatas vastuseks küsimusele, kas valimistel oli üldse muud teemat peale iseseisvuse, kõhklematult: «Ei.» Kuigi tema hinnangul on muid põletavaid küsimusi küllaga: töötus, terrorioht, turismitööstuse areng, vaesuspiirist allpool elavate inimeste arvu kasvamine.

21.12.2017 23.12.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto