Sisukord
Eesti
Tänane leht
23.12.2017
Eesti Kibeta sai endale vaderi Vene sõjaväega võitlevale Paltsule kumab lootusekiir (4) Maade ülevõtmine on Sevastopolis tavaline Vabariigi juubel paneb öise Tallinna helendama Politsei saatis tänavu 700 musta jõulukaarti Välismaa USA näitas diplomaatilise käteväänamise oskust (13) Inés Arrimadas - andaluuslanna võit (2) AJA PEEGEL. Kuidas Siberis maisi kasvatada? (3) Merkel võib saada konservatiivse mantlipärija (1) Kataloonia iseseisvuslased säilitasid parlamendienamuse Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: Kollane Allveelaev G Edasi 1970. aastal: sm. Artur Pauli p. Vaderi valimine Ülemnõukogu Presiidiumi esimeheks PBK - teeme silmad uuesti lahti! (6) Inés Arrimadas - andaluuslanna võit (2) Justin Gatlin - põnts usaldusväärsusele (2) Tallink - hing ihkab midagi muud Rein Veidemann: kirik keset küla (3) Kariina Laas: viin või õlu? Või hoopis vein? (8) Jelena Skulskaja jõuluveste: aga inimene unustati ära (1) EKI keelekool: väike kurioosumite loend (4) Sirje Niitra: mõtle lapsele (1) Kultuur EKI keelekool: väike kurioosumite loend (4) Sport Mart Soidro kolumn: Jaan Taltsi peale mõeldes (1) Eesti pallimänguässasid ootab töine püha Tallinn Vabariigi juubel paneb öise Tallinna helendama AK Sõda kõigi ja kõige vastu Olla kaitstud, kui ümberringi varitseb oht Kohtumine Ivar Ivaskiga, maailmamehega kirjanduses Peeter Langovitsi tagasivaade: Kollane Allveelaev G 160 aasta jooksul on ilmunud umbes 30 Postimehe-nimelist ajalehte kolmes keeles Gert Raudsep: tuleb säilitada kriitilisus Kariina Laas: viin või õlu? Või hoopis vein? (8) Rasmus Kaljujärv: mugavus on teatri surm (3) Nädala plaat. Muusika, millesse peab süvenema Mis on NO99 saladus? Arter Kuidas värvida tuld? Justin Petrone kolumn: jõuluhõng hamburgeriputkas (1) Arteri suur intervjuu! Owe Petersell: lähenesin läbipõlemisele tasapisi (3) Jõululaupäeva ettevalmistuste spikker Belglastel on verivorsti asemel pühadelaual hanemaks ja jõuluhalg Puust ja punaseks: mis on kirikus ja milleks (1) Hoiatus: asjad, mis jõuluvana pahandavad Filmiarvustus: «Väike ime» on armas jõulufilm Vanaema on uus stiiliikoon! VIDEO! Titad jõusaalis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maade ülevõtmine on Sevastopolis tavaline

2 min lugemist
: ALEKSANDR PROTSENKO, KRIMM : TALLINN, EESTI : 26NOV17 Pildil on Aleksandr Protsenko. lt/: Foto: LIIS TREIMANN FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Pärast seda kui Venema okupeeris Krimmi, on maade ülevõtmine muutunud Sevastopolis tõsiseks probleemiks, mis puudutab sadu peresid, kes võivad kaotada kodu. Paljud neist on nii meeleheitele aetud, et ei karda väljendada oma kahetsust Vene võimu alla mineku pärast.

Tellijale Tellijale

Ettevõtja Aleksandr Protsenko kolis pärast 2014. aasta kevadet, kui Krimm  Vene võimu alla läks, Nižni Novgorodist Sevastopolisse. Ostis oma kaheksaliikmelisele perele suure ehitusjärgus maja. Lõpetas ehituse. Kaks nädalat pärast kasutusloa saamist sai ta aga ettekirjutuse maja lammutada, sest see oli lubatust kõrgem.

«Pakkusin, et võtan siis ühe korruse maha, aga linnavalitsuse sellega ei nõustunud, nõuavad täielikku lammutamist,» rääkis Protsenko. «Keegi ei paku meile seejuures kompensatsiooni, mis on kõige hirmsam. See on riigi poolt lihtsalt täielik omavoli ja meie maa omandamine. Neid ei huvita absoluutselt, et meil on majale olemas kõik dokumendid.»

22.12.2017 27.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto