Maade ülevõtmine on Sevastopolis tavaline

: ALEKSANDR PROTSENKO, KRIMM : TALLINN, EESTI : 26NOV17 Pildil on Aleksandr Protsenko. lt/: Foto: LIIS TREIMANN FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Pärast seda kui Venema okupeeris Krimmi, on maade ülevõtmine muutunud Sevastopolis tõsiseks probleemiks, mis puudutab sadu peresid, kes võivad kaotada kodu. Paljud neist on nii meeleheitele aetud, et ei karda väljendada oma kahetsust Vene võimu alla mineku pärast.

Tellijale Tellijale

Ettevõtja Aleksandr Protsenko kolis pärast 2014. aasta kevadet, kui Krimm  Vene võimu alla läks, Nižni Novgorodist Sevastopolisse. Ostis oma kaheksaliikmelisele perele suure ehitusjärgus maja. Lõpetas ehituse. Kaks nädalat pärast kasutusloa saamist sai ta aga ettekirjutuse maja lammutada, sest see oli lubatust kõrgem.

«Pakkusin, et võtan siis ühe korruse maha, aga linnavalitsuse sellega ei nõustunud, nõuavad täielikku lammutamist,» rääkis Protsenko. «Keegi ei paku meile seejuures kompensatsiooni, mis on kõige hirmsam. See on riigi poolt lihtsalt täielik omavoli ja meie maa omandamine. Neid ei huvita absoluutselt, et meil on majale olemas kõik dokumendid.»

22.12.2017 27.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto