Sisukord
Majandus
Postimees
27.12.2017
Eesti Rektori ootamatu surm tõi Tartu Ülikooli leina ja keeruka olukorra Leonhard ja Erich säilitavad Krimmis Eesti ajalugu IN MEMORIAM. Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm (10. veebruar 1953 – 23. detsember 2017) Majandus POSTIMEHE REPORTAAŽ: Eesti Energia rohelise energia inimestel käed sügelevad POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu (36) Välismaa Venemaa õõnestab ideedega (1) Venevaenulikud, aga Kremlile kasulikud (1) Lõhestatud jõud (1) Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub? (3) Side vasakäärmuslaste ja separatistidega Ukraina on oluline küsimus Kreml kasutab nii santaaži kui ka egode silitamist (16) KOHALIK VAADE. Mehhikos kuuluvad tänavad surnutele Arvamus Triin Vihalemm: kanalit keelates tuleb midagi asemele luua (38) Tiina Kaukvere: mõttetu saast, mida sa kindlasti lugema ei peaks (20) Karmo Tüür: Putini paremad sõbrad (1) Edasi 1979. aastal: nahakombinaadis seati saadikukandidaadiks Indrek Toome Evelyn Kaldoja: uus Ulster (2) Kultuur Omar Abusaada: Kõige raskem on, et ma ei saa töötada Süürias (2) «Hea kirjandus peaks piire ületama kogu aeg, igal ajastul» (4) Sport Spordiaasta Tähed 2017: mida vajab Novosjolov Tänaku alistamiseks? Warriors murdis Cavaliersi Otepää MK-etapi saatus selgub homme Kodu Algav kinnisvara-aasta nihutab kraanad Tallinnast välja väikelinnadesse Tartu Tartu leinab Eili Arula: lumehelbeke jäi Jõgevale ligi viisteist aastat hiljaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu

7 min lugemist
Swedbank ASi juht Robert Kitt. FOTO: TAIRO LUTTER/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Swedbanki juhatuse esimees Robert Kitt on mures meie inimeste tuleviku pärast ja kardab, et 30 aasta pärast ei jätku pensionäridel raha. Selle asemel et rääkida kohustusliku teise samba lõpetamisest, tuleks see teha hoopis paindlikumaks, lubades näiteks sellesse panna kohustusliku kahe protsendi asemel rohkem. Postimehe aastalõpuintervjuus rääkis pangajuht pangandussektori seisust, olematust kapitaliturust ja majandusest, aga ka panganduse tulevikust.

Tellijale Tellijale

-Kuna see on aastalõpuintervjuu, ei hakka ma pikka sissejuhatust tegema ja küsin kohe, millised on need kolm (või ka rohkem) märksõna, mis meie pangandussektorit lõppeval aastal kõige rohkem iseloomustavad.

Esimene mõte on see, et eelmisel kolmel-neljal aastal olid Eesti majanduses asjad tegelikult väga hästi, aga kasvuarv tuli vilets. Selle aasta kohta võib öelda, et alusmajandus ei ole oluliselt muutunud, kõik suundumused on samad, lihtsalt ühekordset mõju avaldanud muutusi, mis meie majanduskasvu alandasid, tänavu ei olnud.

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto