Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu

7 min lugemist
Swedbank ASi juht Robert Kitt. FOTO: TAIRO LUTTER/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Swedbanki juhatuse esimees Robert Kitt on mures meie inimeste tuleviku pärast ja kardab, et 30 aasta pärast ei jätku pensionäridel raha. Selle asemel et rääkida kohustusliku teise samba lõpetamisest, tuleks see teha hoopis paindlikumaks, lubades näiteks sellesse panna kohustusliku kahe protsendi asemel rohkem. Postimehe aastalõpuintervjuus rääkis pangajuht pangandussektori seisust, olematust kapitaliturust ja majandusest, aga ka panganduse tulevikust.

Tellijale

-Kuna see on aastalõpuintervjuu, ei hakka ma pikka sissejuhatust tegema ja küsin kohe, millised on need kolm (või ka rohkem) märksõna, mis meie pangandussektorit lõppeval aastal kõige rohkem iseloomustavad.

Esimene mõte on see, et eelmisel kolmel-neljal aastal olid Eesti majanduses asjad tegelikult väga hästi, aga kasvuarv tuli vilets. Selle aasta kohta võib öelda, et alusmajandus ei ole oluliselt muutunud, kõik suundumused on samad, lihtsalt ühekordset mõju avaldanud muutusi, mis meie majanduskasvu alandasid, tänavu ei olnud.

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto