Sisukord
Maailm
Postimees
27.12.2017
Eesti Rektori ootamatu surm tõi Tartu Ülikooli leina ja keeruka olukorra Leonhard ja Erich säilitavad Krimmis Eesti ajalugu IN MEMORIAM. Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm (10. veebruar 1953 – 23. detsember 2017) Majandus POSTIMEHE REPORTAAŽ: Eesti Energia rohelise energia inimestel käed sügelevad POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu (36) Välismaa Venemaa õõnestab ideedega (1) Venevaenulikud, aga Kremlile kasulikud (1) Lõhestatud jõud (1) Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub? (3) Side vasakäärmuslaste ja separatistidega Ukraina on oluline küsimus Kreml kasutab nii santaaži kui ka egode silitamist (16) KOHALIK VAADE. Mehhikos kuuluvad tänavad surnutele Arvamus Triin Vihalemm: kanalit keelates tuleb midagi asemele luua (38) Tiina Kaukvere: mõttetu saast, mida sa kindlasti lugema ei peaks (20) Karmo Tüür: Putini paremad sõbrad (1) Edasi 1979. aastal: nahakombinaadis seati saadikukandidaadiks Indrek Toome Evelyn Kaldoja: uus Ulster (2) Kultuur Omar Abusaada: Kõige raskem on, et ma ei saa töötada Süürias (2) «Hea kirjandus peaks piire ületama kogu aeg, igal ajastul» (4) Sport Spordiaasta Tähed 2017: mida vajab Novosjolov Tänaku alistamiseks? Warriors murdis Cavaliersi Otepää MK-etapi saatus selgub homme Kodu Algav kinnisvara-aasta nihutab kraanad Tallinnast välja väikelinnadesse Tartu Tartu leinab Eili Arula: lumehelbeke jäi Jõgevale ligi viisteist aastat hiljaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Side vasakäärmuslaste ja separatistidega

2 min lugemist
Šotimaa iseseivuslaste liider Alex Salmond sai hiljuti RT-l nimelise jutusaate. FOTO: Chris Radburn / PA Wire / Scanpix

Budapestis tegutseva Political Capitali analüütiku Lóránt Győri sõnul on paremäärmuslased Kremlile vaid pool strateegiast.

Tellijale Tellijale

Győri sõnul näevad tema ja ta kolleegid, kuidas Venemaa toetab Euroopas samaväärselt nii parem- kui ka vasakäärmuslasi. Ajaloolistel põhjustel pole viimased just ülemäära menukad Ida-Euroopas, küll aga Vahemere maades, eriti nendes, kus 20. sajandi totalitarismikogemus tuli parempoolselt suunalt.

«Nagu Podemos, Syriza, Kreeka Kommunistlik partei, Küprose Kommunistlik partei või Saksa Die Linke,» toob ta näiteid. «Nad on kõik venemeelsed. Nad toetasid Krimmi eraldumisreferendumit, nad käisid seal «sõltumatute» vaatlejatena.»

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto