Sisukord
Maailm
Postimees
27.12.2017
Eesti Rektori ootamatu surm tõi Tartu Ülikooli leina ja keeruka olukorra Leonhard ja Erich säilitavad Krimmis Eesti ajalugu IN MEMORIAM. Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm (10. veebruar 1953 – 23. detsember 2017) Majandus POSTIMEHE REPORTAAŽ: Eesti Energia rohelise energia inimestel käed sügelevad POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu (36) Välismaa Venemaa õõnestab ideedega (1) Venevaenulikud, aga Kremlile kasulikud (1) Lõhestatud jõud (1) Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub? (3) Side vasakäärmuslaste ja separatistidega Ukraina on oluline küsimus Kreml kasutab nii santaaži kui ka egode silitamist (16) KOHALIK VAADE. Mehhikos kuuluvad tänavad surnutele Arvamus Triin Vihalemm: kanalit keelates tuleb midagi asemele luua (38) Tiina Kaukvere: mõttetu saast, mida sa kindlasti lugema ei peaks (20) Karmo Tüür: Putini paremad sõbrad (1) Edasi 1979. aastal: nahakombinaadis seati saadikukandidaadiks Indrek Toome Evelyn Kaldoja: uus Ulster (2) Kultuur Omar Abusaada: Kõige raskem on, et ma ei saa töötada Süürias (2) «Hea kirjandus peaks piire ületama kogu aeg, igal ajastul» (4) Sport Spordiaasta Tähed 2017: mida vajab Novosjolov Tänaku alistamiseks? Warriors murdis Cavaliersi Otepää MK-etapi saatus selgub homme Kodu Algav kinnisvara-aasta nihutab kraanad Tallinnast välja väikelinnadesse Tartu Tartu leinab Eili Arula: lumehelbeke jäi Jõgevale ligi viisteist aastat hiljaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lõhestatud jõud

3 min lugemist
Kuldse Koidiku partei meeleavaldus Ateenas. FOTO: Yorgos Karahalis / AP / Scanpix

Üks tänapäeva Euroopa parempopulistide ja äärmuslaste tunnuseid on see, et kuigi neist räägitakse tihti ühes paketis ja ka Venemaa üritab neid kokku tuua, on selle tiiva poliitiliste jõudude vahel märksa vähem ühtsust kui eri maade tsentriparteide seas.

Tellijale Tellijale

Lóránt Győri hinnangul jookseb põhiline parempopulistide veelahe Ida- ja Lääne-Euroopa vahel. Läänes ollakse omavahel tihedamalt seotud, ida omad aga võõristavad üksteist ning tunnevad lääne poolt tõrjumist.

«Meie piirkonna paremäärmuslikud parteid on omavahel vähem seotud,» räägib ungarlane. «Nad üritavad lõimuda oma lääne aatekaaslastega, aga kuna Ida-Euroopa paremäärmuslikud liikumised ja parteid kipuvad olema kõvasti rassistlikumad ja neonatslikumad ning ideoloogiliselt karmimad, pole neil õnnestunud oma lääne mõttekaaslastega sidet luua.»

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto