Sisukord
Sport
Postimees
27.12.2017
Eesti Rektori ootamatu surm tõi Tartu Ülikooli leina ja keeruka olukorra Leonhard ja Erich säilitavad Krimmis Eesti ajalugu IN MEMORIAM. Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm (10. veebruar 1953 – 23. detsember 2017) Majandus POSTIMEHE REPORTAAŽ: Eesti Energia rohelise energia inimestel käed sügelevad POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu (36) Välismaa Venemaa õõnestab ideedega (1) Venevaenulikud, aga Kremlile kasulikud (1) Lõhestatud jõud (1) Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub? (3) Side vasakäärmuslaste ja separatistidega Ukraina on oluline küsimus Kreml kasutab nii santaaži kui ka egode silitamist (16) KOHALIK VAADE. Mehhikos kuuluvad tänavad surnutele Arvamus Triin Vihalemm: kanalit keelates tuleb midagi asemele luua (38) Tiina Kaukvere: mõttetu saast, mida sa kindlasti lugema ei peaks (20) Karmo Tüür: Putini paremad sõbrad (1) Edasi 1979. aastal: nahakombinaadis seati saadikukandidaadiks Indrek Toome Evelyn Kaldoja: uus Ulster (2) Kultuur Omar Abusaada: Kõige raskem on, et ma ei saa töötada Süürias (2) «Hea kirjandus peaks piire ületama kogu aeg, igal ajastul» (4) Sport Spordiaasta Tähed 2017: mida vajab Novosjolov Tänaku alistamiseks? Warriors murdis Cavaliersi Otepää MK-etapi saatus selgub homme Kodu Algav kinnisvara-aasta nihutab kraanad Tallinnast välja väikelinnadesse Tartu Tartu leinab Eili Arula: lumehelbeke jäi Jõgevale ligi viisteist aastat hiljaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Spordiaasta Tähed 2017: mida vajab Novosjolov Tänaku alistamiseks?

4 min lugemist
  • Eesti spordiaasta parimad pärjatakse täna õhtul kuldse Kristjaniga.
  • Ott Tänak võidab kindlasti rahvahääletuse, aga sellest ei pruugi piisata.
  • Naissportlase ja võistkondade kategoorias on vehklejad kindlad soosikud.
Nikolai Novosjolov ja Ott Tänak. FOTO: Kollaaž (Tairo Lutter, AFP/Scanpix)

Eri spordialade saavutuste objektiivne võrdlemine on võimatu, sest erinevalt Mendelejevi tabelist, kus kõikide elementide suhe teineteisesse on teaduslikult ja matemaatiliselt kindlaks määratud, on sportlike tulemuste võrdlemine üdini subjektiivne, kus maksab iga hindaja isiklik arvamus.

Tellijale Tellijale

Seaduspärasused, mis kehtivad ühel aastal, ei pruugi järgmisel enam üldse oluliseks osutuda. Ja vastupidi muidugi ka. Tulemuse endaga vähemalt sama tähtis on selle suutlikkus kõnetada publikut ning oma rolli mängib iga hindaja maailmapilt. Mõni armastab rangeid raame, teine vaatab globaalset pilti.

Säärasest põnevast tohuvabohust kooruvadki iga aasta lõpus Eesti spordiaasta parimad, keda pärjatakse Eesti esimese kahekordse olümpiavõitja Kristjan Palusalu järgi nime saanud kuldse Kristjaniga. Kes võidavad need täna õhtul?

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto