Sisukord
Eesti
Postimees
27.12.2017
Eesti Rektori ootamatu surm tõi Tartu Ülikooli leina ja keeruka olukorra Leonhard ja Erich säilitavad Krimmis Eesti ajalugu IN MEMORIAM. Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm (10. veebruar 1953 – 23. detsember 2017) Majandus POSTIMEHE REPORTAAŽ: Eesti Energia rohelise energia inimestel käed sügelevad POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu (36) Välismaa Venemaa õõnestab ideedega (1) Venevaenulikud, aga Kremlile kasulikud (1) Lõhestatud jõud (1) Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub? (3) Side vasakäärmuslaste ja separatistidega Ukraina on oluline küsimus Kreml kasutab nii santaaži kui ka egode silitamist (16) KOHALIK VAADE. Mehhikos kuuluvad tänavad surnutele Arvamus Triin Vihalemm: kanalit keelates tuleb midagi asemele luua (38) Tiina Kaukvere: mõttetu saast, mida sa kindlasti lugema ei peaks (20) Karmo Tüür: Putini paremad sõbrad (1) Edasi 1979. aastal: nahakombinaadis seati saadikukandidaadiks Indrek Toome Evelyn Kaldoja: uus Ulster (2) Kultuur Omar Abusaada: Kõige raskem on, et ma ei saa töötada Süürias (2) «Hea kirjandus peaks piire ületama kogu aeg, igal ajastul» (4) Sport Spordiaasta Tähed 2017: mida vajab Novosjolov Tänaku alistamiseks? Warriors murdis Cavaliersi Otepää MK-etapi saatus selgub homme Kodu Algav kinnisvara-aasta nihutab kraanad Tallinnast välja väikelinnadesse Tartu Tartu leinab Eili Arula: lumehelbeke jäi Jõgevale ligi viisteist aastat hiljaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leonhard ja Erich säilitavad Krimmis Eesti ajalugu

5 min lugemist

Mälestust eestlastest Krimmis hoiab üleval põhiliselt kahe mehe energia: Leonhard Salmanile ja Erich Kallingule annab eestluse hoidmine iga aastaga jõudu ja ideid juurde. Need mehed ei peatu enne, kui iga viimane kui eestlastega seotud koht Krimmis on tähistatud või raamatusse raiutud.

Tellijale Tellijale

«Tema on meie professor,» ütleb Erich Kalling väga lugupidavalt Leonhard Salmani kohta. Tema hääles on tunda noorema mehe austust vanema vastu. Erich ise sai just 85, Leonhard on juba 86.

Simferopolis elav koduloouurija Salman on Krimmi arhiivides ümber kirjutanud 66 000 lehekülge dokumente. Nende andmete põhjal tahab ta välja anda viis raamatut suurematest Eesti asundustest Krimmis, mis tekkisid 1860. aastatel. Krimm oli Volga-äärse Samara ümbruse kõrval esimene koht Tsaari-Venemaal, kuhu eestlased maaotsingul hakkasid välja rändama.

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto