Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub?

Saksa parempopulistlik partei AfD tahab lisaks piiride sulgemisele ka Vene-vastaste sanktsioonide lõpetamist. FOTO: Hendrik Schmidt / AP / Scanpix

«Kesk-Euroopas on võimatu leida parem- või vasakäärmuslikku rühmitust, kes ei oleks venemeelne. Nad kõik on,» ütleb Jakub Janda. Sama kindlalt on ta veendunud, et see venemeelsus pole isetekkeline, vaid siiski idast kultiveeritud.

Tellijale Tellijale

Hispaania CIDOBi mõttekoja teadur Nicolas de Pedro ja ajalehe El Confidencial ajakirjanik Daniel Iriarte leiavad värskes analüüsis «Kui Russkii Mir ja hispaaniakeelne maailm kohtuvad: RT ja Sputnik hispaania keeles», et Venemaa on alates 2014. aasta talve invasioonist Ukrainasse tegutsenud sõjarežiimil ja Vladimir Putin käitunud kui sõjaaja juht.

«Seisu süvendab Kremli eliidi arvatav arusaam, et neid rahuldav kokkulepe läänega on võimatu,» märgivad nad. «Sestap on NATO ja ELi nõrgendamine esmatähtis eesmärk ning igas liikmesriigis tegutsemine ning iga kriisi ja nõrga koha ärakasutamine tundub nii toimiva kui ka tõhusana.»

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto