Sisukord
Maailm
Postimees
27.12.2017
Eesti Rektori ootamatu surm tõi Tartu Ülikooli leina ja keeruka olukorra Leonhard ja Erich säilitavad Krimmis Eesti ajalugu IN MEMORIAM. Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm (10. veebruar 1953 – 23. detsember 2017) Majandus POSTIMEHE REPORTAAŽ: Eesti Energia rohelise energia inimestel käed sügelevad POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu (36) Välismaa Venemaa õõnestab ideedega (1) Venevaenulikud, aga Kremlile kasulikud (1) Lõhestatud jõud (1) Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub? (3) Side vasakäärmuslaste ja separatistidega Ukraina on oluline küsimus Kreml kasutab nii santaaži kui ka egode silitamist (16) KOHALIK VAADE. Mehhikos kuuluvad tänavad surnutele Arvamus Triin Vihalemm: kanalit keelates tuleb midagi asemele luua (38) Tiina Kaukvere: mõttetu saast, mida sa kindlasti lugema ei peaks (20) Karmo Tüür: Putini paremad sõbrad (1) Edasi 1979. aastal: nahakombinaadis seati saadikukandidaadiks Indrek Toome Evelyn Kaldoja: uus Ulster (2) Kultuur Omar Abusaada: Kõige raskem on, et ma ei saa töötada Süürias (2) «Hea kirjandus peaks piire ületama kogu aeg, igal ajastul» (4) Sport Spordiaasta Tähed 2017: mida vajab Novosjolov Tänaku alistamiseks? Warriors murdis Cavaliersi Otepää MK-etapi saatus selgub homme Kodu Algav kinnisvara-aasta nihutab kraanad Tallinnast välja väikelinnadesse Tartu Tartu leinab Eili Arula: lumehelbeke jäi Jõgevale ligi viisteist aastat hiljaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub?

2 min lugemist
Saksa parempopulistlik partei AfD tahab lisaks piiride sulgemisele ka Vene-vastaste sanktsioonide lõpetamist. FOTO: Hendrik Schmidt / AP / Scanpix

«Kesk-Euroopas on võimatu leida parem- või vasakäärmuslikku rühmitust, kes ei oleks venemeelne. Nad kõik on,» ütleb Jakub Janda. Sama kindlalt on ta veendunud, et see venemeelsus pole isetekkeline, vaid siiski idast kultiveeritud.

Tellijale Tellijale

Hispaania CIDOBi mõttekoja teadur Nicolas de Pedro ja ajalehe El Confidencial ajakirjanik Daniel Iriarte leiavad värskes analüüsis «Kui Russkii Mir ja hispaaniakeelne maailm kohtuvad: RT ja Sputnik hispaania keeles», et Venemaa on alates 2014. aasta talve invasioonist Ukrainasse tegutsenud sõjarežiimil ja Vladimir Putin käitunud kui sõjaaja juht.

«Seisu süvendab Kremli eliidi arvatav arusaam, et neid rahuldav kokkulepe läänega on võimatu,» märgivad nad. «Sestap on NATO ja ELi nõrgendamine esmatähtis eesmärk ning igas liikmesriigis tegutsemine ning iga kriisi ja nõrga koha ärakasutamine tundub nii toimiva kui ka tõhusana.»

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto