Sisukord
Maailm
Postimees
27.12.2017
Eesti Rektori ootamatu surm tõi Tartu Ülikooli leina ja keeruka olukorra Leonhard ja Erich säilitavad Krimmis Eesti ajalugu IN MEMORIAM. Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm (10. veebruar 1953 – 23. detsember 2017) Majandus POSTIMEHE REPORTAAŽ: Eesti Energia rohelise energia inimestel käed sügelevad POSTIMEHE INTERVJUU Võtta inimestelt ära säästmiskohustus on vastutustundetu (36) Välismaa Venemaa õõnestab ideedega (1) Venevaenulikud, aga Kremlile kasulikud (1) Lõhestatud jõud (1) Mis Venemaad äärmuslaste juures võlub? (3) Side vasakäärmuslaste ja separatistidega Ukraina on oluline küsimus Kreml kasutab nii santaaži kui ka egode silitamist (16) KOHALIK VAADE. Mehhikos kuuluvad tänavad surnutele Arvamus Triin Vihalemm: kanalit keelates tuleb midagi asemele luua (38) Tiina Kaukvere: mõttetu saast, mida sa kindlasti lugema ei peaks (20) Karmo Tüür: Putini paremad sõbrad (1) Edasi 1979. aastal: nahakombinaadis seati saadikukandidaadiks Indrek Toome Evelyn Kaldoja: uus Ulster (2) Kultuur Omar Abusaada: Kõige raskem on, et ma ei saa töötada Süürias (2) «Hea kirjandus peaks piire ületama kogu aeg, igal ajastul» (4) Sport Spordiaasta Tähed 2017: mida vajab Novosjolov Tänaku alistamiseks? Warriors murdis Cavaliersi Otepää MK-etapi saatus selgub homme Kodu Algav kinnisvara-aasta nihutab kraanad Tallinnast välja väikelinnadesse Tartu Tartu leinab Eili Arula: lumehelbeke jäi Jõgevale ligi viisteist aastat hiljaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa õõnestab ideedega

4 min lugemist
Tänavusel Poola iseseisvuspäeval välja toodud loosung Trooja hobusega, millel kiri «islam». FOTO: Agencja Gazeta / Reuters / Scanpix

Hiljuti Hispaanias tegutsema hakanud OHRE mõttekoda saatis möödunud kuul välja oma esimese infokirja, mille kaanel ilutseb George Sorosi portree.

Tellijale Tellijale

Järgmisel lehel seisab sisukord suure maakera pildi taustal ja seejärel artikkel «Saage tuttavaks – Fernando Moragón, OHRE direktor ning geopoliitika analüütik ja ekspert». Nagu selgub, on OHRE ehk Hispaania-Vene Euraasia Observatoorium mõttekoda, mille eesmärk on tuua hispaanlasteni tegelikkust ja esmaallikate infot Euraasia kohta ning kritiseerida lääne meedias esitatavat pilti.

Esimene otseallika info, mis lugejani tuuakse, on see, et Venemaa ei plaani annekteerida Baltimaid, vaid hoopis NATO ja USA on nad sisse piiranud. Seejärel tuleb aga tükk Zapadi õppusest, mis kinnitab, et tegu oli vaid lihtsa kaitseharjutusega, mitte plaaniga sulgeda Suwalki koridor, nagu väidab NATO.

23.12.2017 28.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto