Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.12.2017
Eesti ​Lasteaias esihambad kaotanud tüdruku ema protsessib (17) Dilbert Eestimaalastel on seljataga hea aasta (11) Mereakadeemia sai saja-aastase viivitusega tornikellad EV 100 saab avapaugu vana-aastaõhtul Tartu Ülikooli senat nimetas rektori kohusetäitjaks Tõnu Lehtsaare Postimehe ajakirjanikke tunnustati inimkaubandusega võitlemise eest Majandus Ida-Virumaal alustab bitcoin'i kaevandus (7) POSTIMEHE INTERVJUU Tõniste: olen suutnud valitsust õigemale rajale aidata (60) Välismaa Kriimsilmad valmistavad prantslastele peavalu USA meediavisionäär: ajakirjanduse edu või ebaedu ei näita klikkide arv Pühadekink evangeelsetele kristlastele Arvamus Aare Tark: me õõnestame oma ainsat päris ressurssi (44) Juhtkiri: olgu meil spordist rõõmu, mitte viha Andres Kasekamp: ebakindluse aasta (8) Postimees 1933. aastal: sportlastel rõõmsad pühad Taavi Minnik: ETV+ vajab restart'i (4) Darja Saar: kas peegel on kõver? (3) Kultuur Toss ja löga! Maailmaklassi ulmekas! Esimene uue heliloomingu yrr Tubina muuseumis peletas jõulumeeleolu (1) Raamist väljas: Kunstiaasta 2017 ehk mida tähendab poliitiline kunst? (1) Sport Vilepuhuja advokaat läks ROKiga tülli Ott Järvela: aasta sportlase valimiste eurovisioonistumine (21) Haigestumised laastavad Eesti suusakoondist Jaanalinnumäng mainet ei paranda, aus enesekriitika aga küll Tartu Oeconomicum lammutatakse pärast aastavahetust (1) Rektori kohusetäitjaks valitud Tõnu Lehtsaar: esmatähtis on tagada ülikooli rahulik järjepidevus Uude lastehaiglasse basseinid ei mahu Elva vald meelitab elanikke suure sünnitoetuse ja väikse lasteaiatasuga Fotograaf näitab romade elu läbi lapsesilmade Pühade ajal niitis libedus inimesi jalust nii kalmistul kui tänavatel Talvise koolivaheaja laagrites saab nii kokata kui ka maiustustest kodulinna ehitada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pühade ajal niitis libedus inimesi jalust nii kalmistul kui tänavatel

1 min lugemist
Libe tee. FOTO: Margus Ansu

Jõululaupäeval olid Pauluse kalmistu peateed justkui liuväljad, astusid peaväravast sisse ja ees ootas jää, vanainimesed kukkusid, väga kurb oli vaadata, kirjutab tartlane Tartu linna kodulehel rubriigis «Ametnik vastab». Libe oli ka mujal ning hulk inimesi sai selle pärast kannatada.

«Jõulupühad möödusid traumapunktis töiselt,» teatas Tartu ülikooli kliinikumi avalike suhete juht Kristi Tael.

Jõululaupäevast, 24. detsembrist 26. detsembri viimaste minutiteni pöördus traumakabinetti 159 abivajajat, neist 50 vajasid arstide abi 24. detsembril.

Pühade ajal  traumapunktis käinud 159 patsiendist 62 vajasid abi libedusest tingitud kukkumise pärast, jõululaupäeval oli libeduse tõttu kukkunuid 11.

Haiglaravile suunati 24.–26. detsembril 15 haiget, kuid Kristi Taela sõnul pole nende kõigi puhul põhjuseks jääl või lumel kukkumine.

Pauluse kalmistu teed olid jõululaupäeva pärastlõunal tõesti libedad, eriti ohtlik oli peavärava vana trepp. «Seekord läks tõesti halvasti, see oli tööõnnetus, palume väga vabandust kõigi ees,» ütles Tartu linna asutuse Kalmistu juht Enn Veenpere.

Pauluse kalmistu peavärav. FOTO: Kristjan Teedema

Surnuaia teed olid libedad mitme halva asja kokkusattumise tõttu. «Pauluse kalmistul on meil väga kogenud ülevaataja, aga seekord prognoosis ta ilma ja olukorda valesti,» selgitas Enn Veenpere. «Laupäeval, 23. detsembril oli kõik korras, aga jõululaupäeva lõunast ilm muutus ja kalmistu teed läksid väga kiiresti libedaks. Siis oli aga juba hilja suurte masinatega teid liivatama minna. Surnuaed oli inimesi täis, nende vahel ei saanud seda tööd teha. Esimese jõulupüha hommikul liivatati kõik teed ära.»

Tartu kalmistutel on kokku 68 kilomeetrit kõnniteid. Enn Veenpere sõnul on kalmistute töötajad edaspidi valvsamad. «Aastavahetuse prognoosi järgi ei tohiks teed libedad olla, küll võivad need olla aga väga märjad ja porised,» ütles ta. 

Seotud lood
27.12.2017 29.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto