Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.12.2017
Eesti ​Lasteaias esihambad kaotanud tüdruku ema protsessib (17) Dilbert Eestimaalastel on seljataga hea aasta (11) Mereakadeemia sai saja-aastase viivitusega tornikellad EV 100 saab avapaugu vana-aastaõhtul Tartu Ülikooli senat nimetas rektori kohusetäitjaks Tõnu Lehtsaare Postimehe ajakirjanikke tunnustati inimkaubandusega võitlemise eest Majandus Ida-Virumaal alustab bitcoin'i kaevandus (7) POSTIMEHE INTERVJUU Tõniste: olen suutnud valitsust õigemale rajale aidata (60) Välismaa Kriimsilmad valmistavad prantslastele peavalu USA meediavisionäär: ajakirjanduse edu või ebaedu ei näita klikkide arv Pühadekink evangeelsetele kristlastele Arvamus Aare Tark: me õõnestame oma ainsat päris ressurssi (44) Juhtkiri: olgu meil spordist rõõmu, mitte viha Andres Kasekamp: ebakindluse aasta (8) Postimees 1933. aastal: sportlastel rõõmsad pühad Taavi Minnik: ETV+ vajab restart'i (4) Darja Saar: kas peegel on kõver? (3) Kultuur Toss ja löga! Maailmaklassi ulmekas! Esimene uue heliloomingu yrr Tubina muuseumis peletas jõulumeeleolu (1) Raamist väljas: Kunstiaasta 2017 ehk mida tähendab poliitiline kunst? (1) Sport Vilepuhuja advokaat läks ROKiga tülli Ott Järvela: aasta sportlase valimiste eurovisioonistumine (21) Haigestumised laastavad Eesti suusakoondist Jaanalinnumäng mainet ei paranda, aus enesekriitika aga küll Tartu Oeconomicum lammutatakse pärast aastavahetust (1) Rektori kohusetäitjaks valitud Tõnu Lehtsaar: esmatähtis on tagada ülikooli rahulik järjepidevus Uude lastehaiglasse basseinid ei mahu Elva vald meelitab elanikke suure sünnitoetuse ja väikse lasteaiatasuga Fotograaf näitab romade elu läbi lapsesilmade Pühade ajal niitis libedus inimesi jalust nii kalmistul kui tänavatel Talvise koolivaheaja laagrites saab nii kokata kui ka maiustustest kodulinna ehitada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elva vald meelitab elanikke suure sünnitoetuse ja väikse lasteaiatasuga

2 min lugemist
FOTO: Arvo Meeks

​Uuel aastal hakkab Elva vald maksma sünnitoetuseks 550 eurot. Toetus makstakse kahes osas: 300 eurot lapse sünni registreerimisel ning 250 eurot lapse esimesel sünnipäeval. Seda juhul, kui laps ning vähemalt üks tema vanematest on aasta jooksul püsivalt Elva valla elanikuks registreeritud.

Uue sünnitoetusega põrutas Elva vald ka Tartu linnast mööda. Tartu linnas makstakse pere esimese ja teise lapse sündimise korral toetust 512 eurot ning seda makstakse kolmes osas: 64 eurot lapse sünni registreerimisel, 128 eurot lapse aastaseks saamisel ning viimane osa 320 eurot  lapse kaheaastaseks saamisel. Seda juhul, kui vähemalt üks lapsevanem ning laps on selle aja jooksul Tartu linna elanikeregistris kirjas.

Kõikidele võrdselt

«Eks see meie mõte oligi, et siin vallas elavad pered end meie elanikeks registreeriks. Seni on paljud siin elavad noored pered end Tartu linna sisse kirjutanud, et saada suuremat sünnitoetust, kuid nüüd maksame lapse sünni puhul Tartu linnast enam toetust,» märkis Elva abivallavanem Marika Saar.

Seni maksis kõige suuremat sünnitoetust Elva vallaks ühinenud omavalitsustest Konguta vald, kus sünnitoetus oli 450 eurot. Kõige suurem sünnitoetuse kasv Elva vallaks ühinenud omavalitsustes on Palupera vallas, kus seni oli sünnitoetus 300 eurot.

Siiski maksab Elva vald 550 euro suurust sünnitoetust hoolimata asjaolust, mitmes laps perre sünnib. Seevastu Tartu linnas suureneb sünnitoetus kolme või enama lapsega peredel. Kolmanda lapse eest maksab Tartu linn 640 euro suurust toetust.

Mitmekordne vahe

Teiseks Elva valla eeliseks Tartu linna ees peab Marika Saar märkimisväärselt väiksemat lasteaiakohatasu. Praegu on Elva vallas suurim kohatasu Elva linnas – 40 eurot, Tartu linnas on kohatasu juba nüüd ligi 70 eurot.

Uues Elva vallas pole veel kõikides lasteaedades kohatasu ühtlustatud, kuid selle kallal asutakse Elva vallavalitsuses tööle uuel aastal. 

«Praegu on Elva vallas madalaima ja kõrgeima kohatasu vahe mitmekordne. Kui Elva linnas on see 40 eurot, siis näiteks Aakre lasteaias vaid kuus eurot,» märkis Elva abivallavanem.

Ka kaalub Elva vallavalitsus võimalust lasteaedade kohatasud ühtlustada selliselt, et kõige suurem, Elva linna lasteaiatasu külmutatakse või vähendatakse, et väiksemates lasteaedades poleks kohatasu tõus hüppeline.

Seotud lood
27.12.2017 29.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto