Sisukord
Välismaa
Tänane leht
28.12.2017
Eesti ​Lasteaias esihambad kaotanud tüdruku ema protsessib (17) Dilbert Eestimaalastel on seljataga hea aasta (11) Mereakadeemia sai saja-aastase viivitusega tornikellad EV 100 saab avapaugu vana-aastaõhtul Tartu Ülikooli senat nimetas rektori kohusetäitjaks Tõnu Lehtsaare Postimehe ajakirjanikke tunnustati inimkaubandusega võitlemise eest Majandus Ida-Virumaal alustab bitcoin'i kaevandus (7) POSTIMEHE INTERVJUU Tõniste: olen suutnud valitsust õigemale rajale aidata (60) Välismaa Kriimsilmad valmistavad prantslastele peavalu USA meediavisionäär: ajakirjanduse edu või ebaedu ei näita klikkide arv Pühadekink evangeelsetele kristlastele Arvamus Aare Tark: me õõnestame oma ainsat päris ressurssi (44) Juhtkiri: olgu meil spordist rõõmu, mitte viha Andres Kasekamp: ebakindluse aasta (8) Postimees 1933. aastal: sportlastel rõõmsad pühad Taavi Minnik: ETV+ vajab restart'i (4) Darja Saar: kas peegel on kõver? (3) Kultuur Toss ja löga! Maailmaklassi ulmekas! Esimene uue heliloomingu yrr Tubina muuseumis peletas jõulumeeleolu (1) Raamist väljas: Kunstiaasta 2017 ehk mida tähendab poliitiline kunst? (1) Sport Vilepuhuja advokaat läks ROKiga tülli Ott Järvela: aasta sportlase valimiste eurovisioonistumine (21) Haigestumised laastavad Eesti suusakoondist Jaanalinnumäng mainet ei paranda, aus enesekriitika aga küll Tartu Oeconomicum lammutatakse pärast aastavahetust (1) Rektori kohusetäitjaks valitud Tõnu Lehtsaar: esmatähtis on tagada ülikooli rahulik järjepidevus Uude lastehaiglasse basseinid ei mahu Elva vald meelitab elanikke suure sünnitoetuse ja väikse lasteaiatasuga Fotograaf näitab romade elu läbi lapsesilmade Pühade ajal niitis libedus inimesi jalust nii kalmistul kui tänavatel Talvise koolivaheaja laagrites saab nii kokata kui ka maiustustest kodulinna ehitada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pühadekink evangeelsetele kristlastele

4 min lugemist
Naine möödub Iisraeli-meelse evangeelsete kristlaste rühmituse Friends of Zion (Siioni Sõbrad) poolt Jeruusalemma kesklinna kleebitud plakatist. Sellel seisev kiri tänab Donald Trumpi kuningas Taaveti pealinna tunnustamise eest Iisraeli pealinnana. FOTO: Thomas Coex / AFP / Scanpix

ÜROs hukka mõistetud Ameerika Ühendriikide plaan viia oma Iisraeli saatkond Jeruusalemma, tunnustades nii püha linna juudiriigi pealinnana, ei sündinud ei Iisraeli juhtkonna ega Ameerika juudiringkondade survel. President Donald Trump tegi nii kummarduse oma tulihingelistele ja mõjukatele toetajatele USA enda paremtiival.

Tellijale Tellijale

Piiblisõna täht-tähelt riigi poliitikasse tuua soovivate evangeelsete kristlaste hulka kuulub ligi veerand ameeriklastest. Kirjanik Tõnu Õnnepalu nimetab neid ajalehes KesKus ilmunud pikemas kirjutises «vundamentalistideks». «Majal on vundament, olgu siis ka usul ja mõtlemisel,» selgitab ta.

Ameerika Ühendriikides 19. sajandil sündinud kristlik fundamentalism näeb oma põhitõdesid küll piiblis, erinevalt traditsioonilistest kristlikest teoloogiatest (katoliiklus, luterlus), mis peavad pühakirja sõnasõnalist tõlgendamist nonsensiks ja võimatuks, kuid on pigem poliitiline kui teoloogiline liikumine.

27.12.2017 29.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto