Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.12.2017
Eesti ​Lasteaias esihambad kaotanud tüdruku ema protsessib (17) Dilbert Eestimaalastel on seljataga hea aasta (11) Mereakadeemia sai saja-aastase viivitusega tornikellad EV 100 saab avapaugu vana-aastaõhtul Tartu Ülikooli senat nimetas rektori kohusetäitjaks Tõnu Lehtsaare Postimehe ajakirjanikke tunnustati inimkaubandusega võitlemise eest Majandus Ida-Virumaal alustab bitcoin'i kaevandus (7) POSTIMEHE INTERVJUU Tõniste: olen suutnud valitsust õigemale rajale aidata (60) Välismaa Kriimsilmad valmistavad prantslastele peavalu USA meediavisionäär: ajakirjanduse edu või ebaedu ei näita klikkide arv Pühadekink evangeelsetele kristlastele Arvamus Aare Tark: me õõnestame oma ainsat päris ressurssi (44) Juhtkiri: olgu meil spordist rõõmu, mitte viha Andres Kasekamp: ebakindluse aasta (8) Postimees 1933. aastal: sportlastel rõõmsad pühad Taavi Minnik: ETV+ vajab restart'i (4) Darja Saar: kas peegel on kõver? (3) Kultuur Toss ja löga! Maailmaklassi ulmekas! Esimene uue heliloomingu yrr Tubina muuseumis peletas jõulumeeleolu (1) Raamist väljas: Kunstiaasta 2017 ehk mida tähendab poliitiline kunst? (1) Sport Vilepuhuja advokaat läks ROKiga tülli Ott Järvela: aasta sportlase valimiste eurovisioonistumine (21) Haigestumised laastavad Eesti suusakoondist Jaanalinnumäng mainet ei paranda, aus enesekriitika aga küll Tartu Oeconomicum lammutatakse pärast aastavahetust (1) Rektori kohusetäitjaks valitud Tõnu Lehtsaar: esmatähtis on tagada ülikooli rahulik järjepidevus Uude lastehaiglasse basseinid ei mahu Elva vald meelitab elanikke suure sünnitoetuse ja väikse lasteaiatasuga Fotograaf näitab romade elu läbi lapsesilmade Pühade ajal niitis libedus inimesi jalust nii kalmistul kui tänavatel Talvise koolivaheaja laagrites saab nii kokata kui ka maiustustest kodulinna ehitada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: sportlastel rõõmsad pühad

1 min lugemist
PM 28.12.1933 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Taevataat on olnud tänavu sportlastele armulik. Juba mõnda nädalat katab valge lumevaip lagendikke ja metsi. Uisuteedel aga ootab peegelsile jää. Paar eelmist aastat olid sportlastele palju kurvemad.

1930. ja 1932. a. jõulude ajal oli kõikjal pori. Ei võinud mõeldagi talispordi harrastamisele. Küll aga korraldati ajaloolisi sündmusi sellega, et möödunud aasta jõuluajal sõideti mootorpaadiga, kuusk paadi ninas ja veesportlased ujusid linnaäärses lahtises Emajões. «Taara» aerutajad tegid aga oma paatidel väljasõidu.

Tänavu, olgugi, et lund vähevõitu, siiski jätkub sellest suusatajaile. Tartu ümbrus oma lausikmaaga ei paku suuri võimalusi murdmaasuusatamiseks, mis suusatamise huvitavamaid alasid. Ent Tähtvere välja ja surnuaedade mäenõlvakutel saab siiski vuhiseda pisikest mäesõitu ja teha kristianiaid. Elva ja Vapramäe ümbrus pakub küllaldasi võimalusi selle huvitava ala, murdmaasuusatamise harrastamiseks.

Välismaa linnade ja kuurortide vahel on pandud pühadeks käiku terve rida eraronge, mis mõeldud peamiselt talisportlastele. Mis keelab tartlastelgi istuda rongile ja sõita Elva, et seal nautida murdmaasuusatamise võlu.

Meie talisport on võrdlemisi kitsapiiriline. Suusatamine, uisutamine, algeline kelgutamine ja vähesel määral jääkelkudel purjetamine. Välismaal mägestikkude kuurortides tuntakse aga mõndakümmend ala, üks huvitavam kui teine.

Üheks põnevamaks alaks on bobsleigh – omapärane kelgutamine, mis olnud viimasel ajal ka olümpiaadide kavas. Rohket harrastamist leiab ka skijöring. See on põhjamaade spordiala, kus suusataja on on kihutava hobuse taga pikkade ohjade otsas. Kui lumi mitte väga sügav, siis kasutatakse hobuse asemel ka mootorratast. Ka Emajõel on olnud näha üksikuid skijöringi harrastajaid.

Tallinnas hädaabitöölistega ehitatakse kelgumägi. Mis oleks kui Tartu linn kelgusportlastele järgmisel aastal jõulukingiks pakuks samal viisil ehitatud kelgumäe. Tartu noorsugu ja osa keskpõlvegi oleks sellele jõulukingitusele südamest tänulik.

28.12.1933

Seotud lood
    27.12.2017 29.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto