Kommentaar: rekordimehe tulek ei pruugi Klavani mänguaega süüa

Ragnar Klavan (vasakul) ja Virgil van Dijk - konkurendid, aga eelkõige meeskonnakaaslased. FOTO: Fotomontaaž (Paul Ellis/AFP ja Dave HOwarth/PA Wire/PA Empics)

Kuidas mõjub Ragnar Klavani edasistele väljavaadetele Liverpoolis tõsiasi, et 1. jaanuaril peab ta hakkama konkureerima ülekaalukalt maailma kalleima kaitsjaga? On Virgil van Dijki liitumine hea või halb?

Tellijale Tellijale

26-aastase Hollandi koondislase Virgil van Dijki tulek Liverpooli polnud põrmugi üllatav. Juba läinud suvel oli üleminek lähedal, ent rohmakus asjaajamisel lükkas tehingut poole aasta võrra edasi. Kui van Dijk Southamptoni viimastes mängudes ei osalenud, oli edasine klaar.

Teine lugu on üleminekusummaga. Käimasoleva hooaja eel ladus Manchester City äärekaitse osakonna tugevdamiseks Benjamin Mendy ja Kyle Walkeri eest letti vastavalt 52 ja 50 miljonit naelsterlingit. Kunagi varem polnud keegi kaitsjate eest rohkem raha lauda käinud. Aga nüüd 75 miljonit… Lihtne arvutus reedab: seda on veel veerandi võrra rohkem kui senise kalleima kaitsja ostu puhul.

Mis tähtsust on kõige selle juures rahal, küsite ehk.

28.12.2017 30.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto