Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.12.2017
Eesti Suur lugu: kuuldused telegrammi surmast on kõvasti liialdatud (8) PBK esindaja Eestis: meid süüdistatakse ebaõiglaselt (44) Valitsus eraldas kirikutele hüvitisena kaheksa miljonit eurot Eesti aastal 2018: raha ühest taskust sisse, teisest välja (2) Eesti kodanik mõisteti Ukrainas süüdi Donbassis sõdimise eest (1) Majandus Börsi selle aasta tegijad olid Harju Elekter, PRFoods ja Tallink Välismaa Berliinlased on hädas agressiivsete metssigadega (3) KOHALIK VAADE. Jõulupuust sai korruptsiooni sümbol POSTIMEHE INTERVJUU. Liibüa välisminister: ISISel on paremad relvad kui meil Välismaa lühiuudised 29.12.2017 Võimuvaakum võib Haftari presidendiks aidata Arvamus Juhtkiri: eluga rahul Juhtkiri: kui raha kasti kolksatab... (20) Priit Pullerits: tänamatu rahvas (7) Postimees 1901. aastal: toimetus lubab uueks aastaks tõsist lugemist Kolumnistide esiviisik: millised olid 2017. aasta kõige olulisemad sündmused Eestis? Kolumnistide esiviisik: millised olid 2017. aasta kõige olulisemad sündmused maailmas? Kolumnistide esiviisik: kes olid 2017. aasta kõige silmapaistvamad isikud Eestis? Kolumnistide esiviisik: kes olid 2017. aasta kõige silmapaistvamad isikud maailmas? (3) Kultuur Elu on ainukordne ja seda ei pea häbenema! (2) Sport Sildaru pälvis järjekordse tunnustuse Kommentaar: rekordimehe tulek ei pruugi Klavani mänguaega süüa Ott Tänak: kõiki sportlasi tuleb austada (2) Kümme ässa löönud Kanepi alustas hooaega kindla võiduga Saaremaa sidemängija süda vajas enne karikafinaali kirurgilist sekkumist Tartu Galerii: mundrimehed võõrustasid nii suuri kui ka väikesi huvilisi Kaarsilla uuendamine on aasta kaalukaim tegu Kristiina Ehin: päris punk oli ärihoone avamisel aadetest ja luulest rääkida (5) Tartu Postimehe 2017. aasta plussid ja miinused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur lugu: kuuldused telegrammi surmast on kõvasti liialdatud

5 min lugemist
Telegrammide saatmiseks kasutatavad seadmed on pärit 1990ndate algusest. FOTO: Mihkel Maripuu

Telegrammide aeg saab läbi, Belgias saadetakse 29. detsembril välja viimane telegramm, kirjutas BBC. Tallinnas Lasnamäel üle maailma telegramme edastavat Aleksander Sahani ajab see väide naerma, sest lähiaastatel ei kao telegrammid kuhugi.

Tellijale Tellijale

«Siin on suur (telegrammide – toim) transiidipunkt, kõik Venemaa ja endise Nõukogude Liidu maade telegrammid liiguvad minu kaudu,» näitab oma tööruumi Aleksander Sahan, kes on 40 aastat tegelenud just telegrammide edastamisega.

Pae tänava büroohoone ühes toas töötab kümmekond 1990ndatest pärit arvutit, mis võtavad vastu ja saadavad edasi telegramme üle kogu maailma. Tehnoloogilises mõttes juba uunikumide tiitlit väärt masinate kasutamisel on lihtne põhjus: nimelt on neis seadmetes olemas kaart, mis toetab telegraafiprotokolli.

28.12.2017 30.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto