Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.12.2017
Eesti Suur lugu: kuuldused telegrammi surmast on kõvasti liialdatud (8) PBK esindaja Eestis: meid süüdistatakse ebaõiglaselt (44) Valitsus eraldas kirikutele hüvitisena kaheksa miljonit eurot Eesti aastal 2018: raha ühest taskust sisse, teisest välja (2) Eesti kodanik mõisteti Ukrainas süüdi Donbassis sõdimise eest (1) Majandus Börsi selle aasta tegijad olid Harju Elekter, PRFoods ja Tallink Välismaa Berliinlased on hädas agressiivsete metssigadega (3) KOHALIK VAADE. Jõulupuust sai korruptsiooni sümbol POSTIMEHE INTERVJUU. Liibüa välisminister: ISISel on paremad relvad kui meil Välismaa lühiuudised 29.12.2017 Võimuvaakum võib Haftari presidendiks aidata Arvamus Juhtkiri: eluga rahul Juhtkiri: kui raha kasti kolksatab... (20) Priit Pullerits: tänamatu rahvas (7) Postimees 1901. aastal: toimetus lubab uueks aastaks tõsist lugemist Kolumnistide esiviisik: millised olid 2017. aasta kõige olulisemad sündmused Eestis? Kolumnistide esiviisik: millised olid 2017. aasta kõige olulisemad sündmused maailmas? Kolumnistide esiviisik: kes olid 2017. aasta kõige silmapaistvamad isikud Eestis? Kolumnistide esiviisik: kes olid 2017. aasta kõige silmapaistvamad isikud maailmas? (3) Kultuur Elu on ainukordne ja seda ei pea häbenema! (2) Sport Sildaru pälvis järjekordse tunnustuse Kommentaar: rekordimehe tulek ei pruugi Klavani mänguaega süüa Ott Tänak: kõiki sportlasi tuleb austada (2) Kümme ässa löönud Kanepi alustas hooaega kindla võiduga Saaremaa sidemängija süda vajas enne karikafinaali kirurgilist sekkumist Tartu Galerii: mundrimehed võõrustasid nii suuri kui ka väikesi huvilisi Kaarsilla uuendamine on aasta kaalukaim tegu Kristiina Ehin: päris punk oli ärihoone avamisel aadetest ja luulest rääkida (5) Tartu Postimehe 2017. aasta plussid ja miinused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Galerii: mundrimehed võõrustasid nii suuri kui ka väikesi huvilisi

2 min lugemist

​Lõuna prefektuur avas eile oma uksed kõikides Lõuna-Eesti politseimajades, et tutvustada inimestele korravalvurite igapäevaelu. Lahtiste uste päeval sai tutvuda politseinike ja piirivalvurite töiste tegemiste ja töövahenditega.

Tartu politseimajas jätkus tegevust nii sisehoovis kui ka konverentsisaalis, kus sai kuulata loenguid ja vaadata demonstratsioonesinemisi. Külastajaid meelitas enim parklasse politseitehnika, mida kasutatakse näiteks kurjategijate tabamisel või nende transportimisel ning liiklusrikkumiste ennetamisel.

Käed külge

Kõik soovijad võisid julgesti käed külge lüüa ja ise järele proovida, kuidas moodne tehnika töötab. Võis istuda näiteks politseiauto tagaistmel või viibida konvoibussi kitsas kongis, või näha, millega ja kuidas kaalutakse raskeid rekasid ja mis juhtub siis, kui veoauto on ületanud lubatud kaalupiirangu.

Laste lemmikuteks osutusid vaieldamatult politseikoerad Dax ja Vedur, kes tegid puust ja punaselt selgeks, mis juhtub kurjategijaga, kes ei soovi politseiametnike korraldustele alluda. Dax ja Vedur on töistele kohustustele lisaks kuulekad seltsilised ja toredad mängukaaslased.

Me peame näitama, et oleme avatud ja inimlikud, ütles Ivar Dubolazov.

Avatud uste päeval kutsuti kodanikke oma kodukoha turvalisusesse panustama abipolitseinikuna. Kohapeal tutvustas abipolitseiniku tööd Võru linnavolikogu liige ja poliitik Anti Haugas, kes on selle ameti oma südameasjaks võtnud. Haugase arvates on see hea võimalus puutuda kokku ühiskonna probleemidega. Näiteks tõi ta välja alkoholi liigtarbimisega kaasnevaid murekohti, mida saab vajaduse korral tõstatada ka poliitilisel tasandil.

Teisalt saab abipolitseinik ise ennetustööd tehes ühiskonna probleeme lahendada. «Huvi abipolitseiniku kutsumuse vastu kasvab. Samuti läheb igal aastal koolituseks minev varustus ja väljaõpe paremaks,» nentis Haugas.

Politsei argipäev

Korrakaitseametnik Ivar Dubolazovi sõnul on selle ürituse laiem eesmärk näidata rahvale, millega politsei iga päev tegeleb. Politseinikud rääkisid oma töö tegelikust iseloomust, mis muidu jääb kodanikule märkamatuks. «Me peame näitama, et oleme avatud ja inimlikud,» ütles Dubolazov.  

Iga huviline sai esitada kõikvõimalikke küsimusi mõne spetsiifilise valdkonna kohta ning neile vastasid samad inimesed, kes puutuvad nende teemadega kokku päevast päeva. Huvilised said ka teada, kuidas ise politseinikuks saada.

Korraldajate hinnangul on üritus iga aastaga järjest populaarsemaks muutunud ning rahva tagasiside on olnud positiivne. 

Seotud lood
28.12.2017 30.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto