Sisukord
Eesti
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (16) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Intervjuu ⟩ Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (2) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (3) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (10) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (2) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (2) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? (1) Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (5) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust (1) Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 60 aastat tagasi hakkas Eestis ilmuma ajaleht, mis oli üks populaarsemaid väljaandeid oma ilmumisajal 1958–1993. Hiljem püüti väljaannet küll elustada, kuid endist menukust enam ei saavutatud. Mis ajaleht? Esimeseks toimetajaks oli Eduard Lukk.

2. A. H. Tammsaare «Kõrboja peremees» on kuulunud koolides kohustusliku kirjanduse hulka pikka aega. Romaani üks peategelasi on suure Kõrboja talu peretütar Anna. Mis on Kõrboja Anna perekonnanimi?

3. 2011. aastal meenutas Pärnu Postimehes üks Eesti poliitik oma eesnimega seotud lugu järgmiselt: «Dotsent Richard Kleis, minu antiikkirjanduse õpetaja ülikoolis – olen hariduselt inglise filoloog, mitte ajaloolane, kelleks mind on ekslikult tituleeritud – küsis eksamil, mida mu eesnimi tähendab. Olin väga kohmetunud ja jäin vastuse võlgu. Kleis vastas: «Kolm minu jõudu».» Kes nii rääkis?

4. Seda populaarset seriaali toodeti aastatel 1987–1997 kokku 162 osa, loojateks Michael George Moye ja Ron Leavitt. Sarja suur vaadatavus tõi endaga kaasa selle, et mitmel pool hakati looma seriaali adaptatsioone. Vene versiooniks sai näiteks «Õnnelikult koos» («Счастливы вместе», 2006–2013) – väidetavalt esimene Vene seriaal, kus naised on tugevamad kui mehed. Mis on seriaali originaalpealkiri?

5. Kõige pikemaks, mida saab külastada, on 22 kilomeetri pikkune Mutianyu, kõige ohtlikum on kõrgel mägedes kulgev Jiankou ning kõige populaarsem ja ohutum on Badaling. Mis need on?

Vastused:

1. Spordileht.

2. Kivirist.

3. Trivimi Velliste.

4. «Married… with Children», eestikeelse televaataja jaoks «Tuvikesed».

5. Suure Hiina müüri lõigud.

Seotud lood
    18.02.2020 19.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto