Sisukord
Katsed ja testid
Postimees
30.12.2017
Eesti Lugu hirmust, mitte emast Enneolematu rahapesujuhtumi avalikuks saamise lugu Väravad aasta lõpuni valla Berliinist päästetud Eldar on ema peaaegu unustanud (2) Linnupeletid varestele ei mõju (9) Kliimasoojenemise peatamisel meie jalajälg Välismaa Londonis tegutseb kasse jahtiv sarimõrvar KOHALIK VAADE. Hispaania keskklass kuivab kokku Terrorihirm varjutab peomeeleolu Hispaaniasse saabunud paadimigrantide arv kolmekordistus Tuumaoht neetud paralleeli taga Riigita rahvused püsivad riskantse rikkusena (3) Arvamus Eesti sisepoliitika 2017/2018 ehk pärast peenhäälestust (29) Mihkel Mutt: umbisikuline käskiv kõneviis (15) EKI keelekool: naiskodukaitsjad ja naissuguhormoonid (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: jääskulptuurid kloostri müüride vahel Juhtkiri: pettekujutelmade aasta Keskerakonnaga (10) Aivar Pau: tahan nähtamatut Eesti riiki (3) Kultuur Eesti sisepoliitika 2017/2018 ehk pärast peenhäälestust (29) Kalmeti intervjuu tagajärg (1) Sport Tüvi mädaneb Tour de Ski: suusapidu ilma pidutsemiseta (4) Juurestik tugevneb Video: postitants - seks või sport? (2) Tarbija Postimees maitseb: milline vahuvein sobib kõige paremini aastavahetuse lauale? (2) Aastavahetuse saluuti ostes arvesta selle laskmise kohaga AK 17 kultuurisündmust 2017. aastast Mihkel Mutt: umbisikuline käskiv kõneviis (15) Eesti sisepoliitika 2017/2018 ehk pärast peenhäälestust (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: jääskulptuurid kloostri müüride vahel EKI keelekool: naiskodukaitsjad ja naissuguhormoonid (2) Tuumaoht neetud paralleeli taga Riigita rahvused püsivad riskantse rikkusena (3) Aasta, mil maailm põles ja tormid möllasid Kristi Malmberg: aasta vasakpööre – kas neoliberalismi viimased hingetõmbed? (109) Tõnis Oja: hüvasti, inflatsioon! (18) Arter Galerii: Postimehe kõige paremad fotod ja videod aastast 2017 Ahistamisest näosaate, Trumpi ja käsitöövõileibadeni ehk mis aasta see oli? Suur aastalõpuintervjuu! Hando Runnel: minevikku saab ainult mäletada, mitte kunagi enam taastada (33) In memoriam 2017 Galerii! Nii nad meile rääkisid … Moeasjad, mida mehed vihkavad Näärilaua retro - soovitusi köögikirjanikult Maire Suitsult Video: postitants - seks või sport? (2) Telekanalite surmaheitlus: kelle programm 31. detsembri õhtul on ägedaim? Isegi Morna linna tuleb uus aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees maitseb: milline vahuvein sobib kõige paremini aastavahetuse lauale?

2 min lugemist

Uut aastat võtavad paljud vastu vahuveiniklaase kokku lüües. Postimehe tarbijaportaal valas pokaalidesse Rimi poeketi populaarsemad vahuveinid ja selgitas pimetestis välja neist parima.

Parima vahuveini valimiseks palusime Rimil saata nende eelmise aasta vahuveinide müügiedetabeli viis esimest veinisorti. Kuuendana, n-ö musta hobusena lisasime võistlustulle Sovetskoje Igristoje vahuveini. Lisaks Postimehe toimetusele kutsusime jooke hindama ka Estonian Comedy koomiku Ari Matti Mustoneni, et välja selgitada parim vahuvein aastavahetuseks.

Esimesena said mekkijad kätte Törley Charmant Doux’ vahuveiniklaasi. See jook oli eelmisel aastal Rimi vahuveinide müügiedetabelis esimesel kohal. Kõigepealt jäi vahuveini maitsjatele silma mull, mida olevat täpselt parajalt. «Lõhnab alkoholi järele,» leidis üks maitsja nuusutamisel. «Ma ei ütleks, et see halb on, aga midagi üllatavat ta ka otseselt ei ole.» Keskmiseks hindeks kujunes kõige populaarsemal vahuveinil neli punkti viiest.

Teisena toodi lauale Cosmopolitan Diva. Esimene asi, mida proovijad tähele panid, oli vahuveini roosakas värvus. «Seda värvi ma tean küll, siia on midagi sisse libistatud,» naljatas koomik. Teisele maitsjale avaldas muljet nii roosakas toon kui suurem kogus vahtu. «Mulle isegi meeldib, et see vahutab rohkem. See roosakam toon meeldib ka.» Olles aga võtnud esimese lonksu, leidsid pea kõik hindajad, et tegemist on liiga magusa joogiga. Mitmed võrdlesid seda lastešampusega. «Lõhn ja värv on märksa paremad kui maitse,» võttis üks maitsjatest Cosmopolitan Diva olemuse kokku ning lõpptulemuseks sai jook 1,5 punkti.

Ainsa prosecco’na oli Rimi müügiedetabelisse pääsenud Zonin Prosecco Cuvee. Kui eelmise joogi puhul leidsid kõik, et tegemist on üleliia magusa joogiga, siis seekord oli arvamus risti vastupidine – vahuvein oli liiga hapu. «Appi, kui vastik lõhn,» sõnas üks proovijatest. Teine leidis, et pakutav näeb seni laual olnutest kõige rohkem vahuveini moodi välja, sest värvus on meeldivalt hele. Ühel maitsjatest hakkasid aga hambad huulte külge kleepuma. Kokku andis žürii prosecco’le pimetestis kaks punkti.

Neljanda vahuveinina jõudis lauale Rimi müügiedetabelis teisel kohal olev Martini Asti. «Oo, kui magus see on!» jahmus üks hindajatest. «Aga see on hea magus, ma võiks selle kohe ära juua.» Teisi maitsjaid vahuveini magusus ei võlunud. «See on tõesti väga magus,» sõnas üks. «Siin on kaks kilo suhkrut sees,» lisas teine ja soovitas kaalujälgijatel sellest vahuveinist kaarega mööda käia. Magus vahuvein kogus maitsjatelt 3,25 punkti.

Kuigi Rimi müügiedetabelis Sovetskojet ei olnud, lisasime selle siiski oma katsesse. Peale vaadates arvasid hindajad, et mulli on vahuveinis vähe. Maitsmisel pandi tähele kummalist maitset. «Natuke tehislik maitse on,» leidis üks proovijatest ja lisas, et jook meenutab kommi või lõhnaküünalt. Teise proovija sõnul on aga tegemist täiesti maitsetu vahuveiniga. Hoolimata sellest, et Sovetskoje müügiedetabelisse ei kuulunud ning sai hindajatelt kriitikat, teenis jook siiski lausa neli punkti viiest.

Viimasena said maitsjad pimetestis proovida Törley Muscate vahuveini. «Lõhn on küll vastik,» sõnas üks maitsjatest. Teise maitsja sõnul meenutas lõhn lausa asotsiaale. Kolmas leidis, et vahuveinil on küll keemiline lõhn, kuid maitse poolest on see magus. «Ma arvan, et see on selle testi kõige halvem vahuvein,» sõnas maitsja. «Ei ole, siin on olnud hullemaidki,» leidis teine. Kokku sai viimane vahuvein 3,25 punkti.

Seotud lood
29.12.2017 03.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto