Sisukord
Eesti
Postimees
30.12.2017
Eesti Lugu hirmust, mitte emast Enneolematu rahapesujuhtumi avalikuks saamise lugu Väravad aasta lõpuni valla Berliinist päästetud Eldar on ema peaaegu unustanud (2) Linnupeletid varestele ei mõju (9) Kliimasoojenemise peatamisel meie jalajälg Välismaa Londonis tegutseb kasse jahtiv sarimõrvar KOHALIK VAADE. Hispaania keskklass kuivab kokku Terrorihirm varjutab peomeeleolu Hispaaniasse saabunud paadimigrantide arv kolmekordistus Tuumaoht neetud paralleeli taga Riigita rahvused püsivad riskantse rikkusena (3) Arvamus Eesti sisepoliitika 2017/2018 ehk pärast peenhäälestust (29) Mihkel Mutt: umbisikuline käskiv kõneviis (15) EKI keelekool: naiskodukaitsjad ja naissuguhormoonid (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: jääskulptuurid kloostri müüride vahel Juhtkiri: pettekujutelmade aasta Keskerakonnaga (10) Aivar Pau: tahan nähtamatut Eesti riiki (3) Kultuur Eesti sisepoliitika 2017/2018 ehk pärast peenhäälestust (29) Kalmeti intervjuu tagajärg (1) Sport Tüvi mädaneb Tour de Ski: suusapidu ilma pidutsemiseta (4) Juurestik tugevneb Video: postitants - seks või sport? (2) Tarbija Postimees maitseb: milline vahuvein sobib kõige paremini aastavahetuse lauale? (2) Aastavahetuse saluuti ostes arvesta selle laskmise kohaga AK 17 kultuurisündmust 2017. aastast Mihkel Mutt: umbisikuline käskiv kõneviis (15) Eesti sisepoliitika 2017/2018 ehk pärast peenhäälestust (29) Peeter Langovitsi tagasivaade: jääskulptuurid kloostri müüride vahel EKI keelekool: naiskodukaitsjad ja naissuguhormoonid (2) Tuumaoht neetud paralleeli taga Riigita rahvused püsivad riskantse rikkusena (3) Aasta, mil maailm põles ja tormid möllasid Kristi Malmberg: aasta vasakpööre – kas neoliberalismi viimased hingetõmbed? (109) Tõnis Oja: hüvasti, inflatsioon! (18) Arter Galerii: Postimehe kõige paremad fotod ja videod aastast 2017 Ahistamisest näosaate, Trumpi ja käsitöövõileibadeni ehk mis aasta see oli? Suur aastalõpuintervjuu! Hando Runnel: minevikku saab ainult mäletada, mitte kunagi enam taastada (33) In memoriam 2017 Galerii! Nii nad meile rääkisid … Moeasjad, mida mehed vihkavad Näärilaua retro - soovitusi köögikirjanikult Maire Suitsult Video: postitants - seks või sport? (2) Telekanalite surmaheitlus: kelle programm 31. detsembri õhtul on ägedaim? Isegi Morna linna tuleb uus aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugu hirmust, mitte emast

2 min lugemist

Häid arvamuslugusid ei ilmu Postimehes mitte igal aastal, vaid iga nädal avastan ma end mõnda neist lugemas, suu lahti. Arvamusega võib nõustuda või mitte, aga olulisim on minu arust kirjutajat mõista. Sellepärast on hea arvamuslugu aus, siiras, argumenteeritud. Kui väga veab, siis pakub äratundmist ja lahendusi. Aga isegi siis on veel midagi, mida on raske kirjeldada. Võib-olla on see näiteks keelekasutusest ja kirjutaja stiilist tekkiv emotsioon? Või koht, kus seda loetakse? Igatahes teeb see ühe arvamusloo vastuvõtmise väga subjektiivseks. Maitse asi.

Tellijale Tellijale

Seda huvitavam on lugeda reaktsioone arvamusele. Mõned näited vastukajast, mis mina oma arvamusartikli kohta sain.

  • «Mul on samad unistused, mis su emal.»
  • «Mõistsin, et ka mina ise pole enam ammu unistanud.»
  • «Tundsin selles artiklis oma ema ära. Saatsin kohe talle lugemiseks ja sain vastuse: «Hea idee (unistuste list), arvan, et teeksin sarnase, aga veelgi traagilisema.»»
  • «Olen isegi märganud, et peamiselt vanemal põlvkonnal jääb tihtipeale puudu julgusest ja oskusest unistada, soovitakse vaid stabiilsust ja turvatunnet. Mitte, et oleks unistuste töö, vaid et oleks töö! Vastukaaluks tundub, et noorem põlvkond on jällegi unistamisse kinni jäänud: alla ideaaltöö ja -palga hommikul voodist välja ei tule. Kuidas siis kuldne kesktee leida?
  • «Minu naine on hoopis vastu pidi – ta ütleb iga asja peale, et unistada ju ikka võib.»
  • «Kas üldse peab unistama?»
  • «Hirmutav sarnasus: maakoha õpetaja, kahanev koormus, sarnased unistused. NB! Artiklit palus tähelepanelikult lugeda hooliv tütar.»
  • Palju nippe, kuidas vabaneda mullamuttidest aias.
  • Üks tööpakkumine emale.
29.12.2017 03.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto