L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Enneolematu rahapesujuhtumi avalikuks saamise lugu

Joosep Värk
, reporter
Facebook Twitter
Comments

Danske panga Eesti filiaaliga seotud ulmelise rahapesu juhtumi uurimine keris Postimehe jaoks nagu põnevusfilm. Ajakirjanik, kes uuriva ajakirjanike konsortsiumi käest asja puudutavad dokumendid sai, jäi mõne päevaga nii haigeks, et viidi haiglasse.

Kuna selles projektis osalemine oli meile väga oluline ja aeg tiksus, siis läksin talle külla külastusvälisel ajal. Jalutasin haiglasse sisse ja tegin näo, nagu kuuluksin sinna. Selle nõksuga pääsesin õigesse kohta.

Paarikümne minutiga andis kolleeg mulle üle kogu info, edasi tuli ise kaevandada. Loo rahvusvahelise ilmumiseni oli jäänud vaid mõni päev ning infoühikute hulk, mida läbi töötada, ulatus sadadesse tuhandetesse. Mulle olid abiks Exceli-oskused, mille olin kunagi tehnikaülikoolis omandanud.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles