R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Berliinist päästetud Eldar on ema peaaegu unustanud

Ilja Smirnov
Facebook
Comments 2
Vanaema Larissa, lapselaps Eldar ja ehitud jõulukuusk.
Vanaema Larissa, lapselaps Eldar ja ehitud jõulukuusk. Foto: Ilja Smirnov

Vaikne väike poiss, kes toodi möödunud suvel ära Saksamaalt, kus ta elas koos emaga peaaegu asotsiaalsetes tingimustes, on praeguseks päris hästi kohanenud Narvas oma vanaema juures. Raske periood on mõlema jaoks selja taha jäänud.

Lõppev aasta oli kahtlemata väga raske nii Eldarile kui tema lähedastele, eriti 70-aastasele vanaemale Larissale. Tema kaheksa aastat tagasi Narvas sündinud lapselaps, vene emakeelega Eesti kodanik elas mõne aasta Berliinis koos oma ema, Larissa tütrega, kes armastas pidutseda ja kellel jäi lapse jaoks järjest vähem aega. Lapse asemel täitsid tema elu narkootikumid, mehed, skandaalid ja politsei. Nii saigi Eldari pääseteeks vanaema tagasihoidlik korter ühes Narva hruštšovkas.

Postimees on Eldari loost kirjutanud mitu korda: kõigepealt ei võetud teda kooli, sest poisi ametlik elukoht oli paberite järgi endiselt Berliinis. Septembris sai bürokraatia hammasrataste vahele jäänud poiss lõpuks õiguse kooli minna ning vanaema ootab veebruaris tulevat kohtuotsust, millega ta määratakse Eldari ametlikuks hooldajaks.

Facebook
Comments 2
Tagasi üles