Berliinist päästetud Eldar on ema peaaegu unustanud

Vanaema Larissa, lapselaps Eldar ja ehitud jõulukuusk. FOTO: Ilja Smirnov

Vaikne väike poiss, kes toodi möödunud suvel ära Saksamaalt, kus ta elas koos emaga peaaegu asotsiaalsetes tingimustes, on praeguseks päris hästi kohanenud Narvas oma vanaema juures. Raske periood on mõlema jaoks selja taha jäänud.

Tellijale Tellijale

Lõppev aasta oli kahtlemata väga raske nii Eldarile kui tema lähedastele, eriti 70-aastasele vanaemale Larissale. Tema kaheksa aastat tagasi Narvas sündinud lapselaps, vene emakeelega Eesti kodanik elas mõne aasta Berliinis koos oma ema, Larissa tütrega, kes armastas pidutseda ja kellel jäi lapse jaoks järjest vähem aega. Lapse asemel täitsid tema elu narkootikumid, mehed, skandaalid ja politsei. Nii saigi Eldari pääseteeks vanaema tagasihoidlik korter ühes Narva hruštšovkas.

Postimees on Eldari loost kirjutanud mitu korda: kõigepealt ei võetud teda kooli, sest poisi ametlik elukoht oli paberite järgi endiselt Berliinis. Septembris sai bürokraatia hammasrataste vahele jäänud poiss lõpuks õiguse kooli minna ning vanaema ootab veebruaris tulevat kohtuotsust, millega ta määratakse Eldari ametlikuks hooldajaks.

29.12.2017 03.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto