Sisukord
Uudised
Tänane leht
03.01.2018
Eesti Mida vana aja lapsed 21. sajandil uut räägivad? (8) ETV vääratas rahvuslike väärtuste vallas (48) Suur mõõtja mõistis, et kõiki väärtusi ta ise ei näe Majandus Võitja kommentaar: täpsed arvud ei ole kõige olulisemad (2) Täpseima ennustuse tegi Nordea Pank Nordica valmistub järgmise tüki erastamiseks POSTIMEHE SUUR MAJANDUSPROGNOOS: milliseid üllatusi toob tänavune aasta? (7) POSTIMEHE INTERVJUU Nordica: me ei taha olla meeldiv säästuorkester Välismaa Välismaa lühiuudised 03.01.2018 Iisrael kindlustas haaret Jeruusalemma ümber (2) Rahulolematus tõi iraanlased protestima KOHALIK VAADE. Leedu aasta möödus riidlemise tähe all (1) Arvamus Maarja Vaino: sajaga puusse? (67) Taavi Minnik: Iraani meeleavaldused otsustavad Assadi saatuse (10) Postimees 1940. aastal: 20 aastat rahu Mart Raudsaar: küsimus tehnika järele (1) Andrus Villem: tulevikuarendus või rahva vihaobjekt (7) Juhtkiri: pidu läheb edasi (2) Klen Jäärats: EESTIstumine: kaitstud, nüüdisaegne ja säästlik Euroopa (1) Kultuur Filmimaailma raputasid loominguvälised skandaalid Sport Raido Ränkel haigestus kopsupõletikku Andres Sõbra korvpallikommentaar: hinnet «viis» ei vääri esialgu keegi Ragnar Klavan: ma pole jutu-, vaid tegude mees Urmas Tali võitude nautimisest, koondisest, duellist Keelega ja järelkasvust Galerii: Eesti kaotas MM-valikmängus Šveitsile Tartu Naaber leidis oma aiast purjus ilutulestikulaskja sõrme (5) Kolm autot vanarauaks sõitnud joobes sohver pages sündmuskohalt (2) Statistikaametis ja teistes riigiasutustes ootavad tühjad lauad uusi töötajaid (1) Eesti patsiendi päästis Rootsist pärit maks Jaan Õunapuu: maavalitsuste kadu ei muuda inimesele midagi Sirje Toomla: hävinud täika Ivi Drikkit: naljas võib peituda tõsine tuum Tartust pärit naine veab eest maailma suurimat kodanikualgatust (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Täpseima ennustuse tegi Nordea Pank

1 min lugemist
DNB ja Nordea panga asemel alustas 1. oktoobrist tööd Luminor pank. FOTO: Eero Vabamägi

Eelmisel aastal suutis olulisemate majandusnäitajate liikumist kõige paremini ette näha Nordea Pank, kelle prognoosi iseloomustab ühtlaselt tugev tase üle näitajate. Ainult elektri hinna stabiilset taset ei osanud Nordea ette aimata.

Tellijale Tellijale

Eelmine aasta oli prognoosijatele üsna keeruline – kuigi kõik ootasid majanduskasvu ja inflatsiooni suurenemist, siis nii kiiret kasvu ei julgenud keegi oodata. Tähelepanuväärne on, et tegelik majanduskasv oli koguni kaks korda kiirem, kui optimistlikumad analüütikud oskasid oodata. Ka kiire majanduskasvuga kaasnevat töötuse vähenemist ei osatud seetõttu oodata, vaid pigem kardeti töövõimereformi mõjul töötuse suurenemist.

Keskmise palga liikumist on olnud viimastel aastatel suhteliselt kerge ennustada. Ka eelmise aasta palgakasvu prognooside keskmine läks üheksa majandusnäitaja seas kõige täpsemalt pihta. Dollari odavnemist ja euribori langust pakkusid paljud, kuid nii suurt langust ei osanud jälle keegi oodata. Bensiini kallinemist ja elektri hinna madalseisu osati ette näha, nii nagu ka aktsiate kallinemist Tallinna börsil. Tavapäraselt kipuvad analüütikud olema aktsia hindade liikumist hinnates pigem tegelikkusest konservatiivsemad.

30.12.2017 04.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto