Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Statistikaametis ja teistes riigiasutustes ootavad tühjad lauad uusi töötajaid

3 min lugemist
Statistikaamet võttis läinud aastal Tartus Tiigi tänaval asuvasse kontorisse ametisse viis uut töötajat, nende hulgas majandus- ja keskkonnastatistika osakonna juhtivstatistiku Marina Serova ning sotsiaalstatistika ja analüüsi osakonna analüütiku Marti Lillemägi. Marina Serova suures kabinetis on veel viis tühja lauda, mis täituvad hiljemalt 2019. aastaks. FOTO: Kristjan Teedema

Tartusse lisandub valitsuse kava järgi 2019. aasta lõpuks 204 ning Jõgevale ja Mustveesse 25 uut riigipalgalist töökohta. Riigiasutuste kolimine pealinnast väiksematesse keskustesse, ka Tartusse, juba käib.

Näiteks statistikaamet võttis mullu Tartu kontorisse tööle viis uut inimest, kõik nad on tartlased. Ühel uuel töökohal on ametis Tartu ülikooli majandustudeng Marti Lillemägi, kes sotsiaalstatistika ja analüüsi osakonna analüütikuna tegeleb kultuuri- ja haridusvaldkonnaga. 

Läinud suvel, kui statistikaameti Tartu kontor kolis Ülikooli tänavalt Tiigi tänaval asuvatesse suurematesse ruumidesse, liitus kollektiiviga Marina Serova, kes enne seda töötas kohtutäituri juures. Nüüd on ta Tartus statistikaameti majandus- ja keskkonnastatistika osakonna juhtivstatistik, kes tegeleb finantssektoriga. 

Pilt muutub paari aastaga

«Iga nädal käin päeva Tallinnas, suurem osa ajast olen kodulinnas tööl,» rääkis Marina Serova. 

«Nii meil käibki,» lisas ta kolleeg, sotsiaalstatistika ja analüüsi osakonna vanemanalüütik Alis Tammur. «Vähemalt kord nädalas käime Tallinnas, see on hästi pingeline ja tempokas päev, kus saab kõik asjad läbi arutada. Pärast seda on Tartus hea rahulik tööd teha, samas on Tallinn meil pidevalt seljataga – osaleme videosilla abil koosolekutel ja peame Skype’i teel nõu.»

Statistikaamet toob Tallinnast Tartusse kokku 25 töökohta, ülejäänud 20 uut töölauda peaksid olema täidetud 2019. aasta teiseks kvartaliks, teatas statistikaameti kommunikatsioonijuht Anu Ots. 

Tartu ülikoolis matemaatilise statistika haru lõpetanud noored olid seni mures, sest paljud ei tahtnud Tallinna minna. Nüüd on neil Tartus hea võimalus töötada, ütles statistik ja rahvastikuteadlane Ene-Margit Tiit.

Enne kolimist oli statistikaametil Tartus kümme ja Tallinnas 287 töökohta, nüüd on neid vastavalt 15 ja 280, lisaks on 21 töökohta Viljandis ning 77 väljaspool kontorit töötavat inimest (küsitlejad ja registraatorid).

«Uued töökohad Tartus on vajalikud ja tervitatavad,» ütles statistik ja rahvastikuteadlane, statistikaameti sotsiaalstatistika ja analüüsi osakonna peaanalüütik Ene-Margit Tiit. «Tartu ülikoolis matemaatilise statistika haru lõpetanud noored olid seni mures, sest paljud ei tahtnud Tallinna minna. Nüüd on neil Tartus hea võimalus töötada.»

Ka Alis Tammuri sõnul on töökohtade toomine Tallinnast välja valitsusel mõistlik otsus. «Rahvastikustatistikaga tegeledes näen, et mehed elavad maal ja väiksemates linnades, kuid naised kolivad väiksematest linnadest pealinna, sest neil pole kodukohas haridusele vastavat tööd,» rääkis ta. «Ehk jääb nüüd naiste väljavool väiksematest kohtadest väiksemaks ning ehk hakkab meil rohkem lapsigi sündima.» 

Kas kolimine jätkub?

Kolimist on alustanud ka keskkonnaministeeriumi asutused, Tartusse on toodud seitse töökohta. Kõik enam kui paarkümmend uut riigipalgalist töötajat on siin ametis 2019. aasta lõpuks. Haridus- ja teadusministeerium toob 32 töökohta Tallinnast Tartusse järgmisel aastal. Ent Tartust viiakse ära pealinna kuni 15 töökohta haridus- ja teadusministeeriumist.

Ääremaastumise pidurdamiseks otsustas valitsus 9. detsembril lisaks kokkulepitud tuhandele töökohale viia Tallinnast välja veel töökohti ehk kümmekond keskkontorit. 

Kõne all on SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital, keskkonnaameti, keskkonnainspektsiooni, maa-ameti, keskkonnaagentuuri, keskkonnainvesteeringute keskuse, riigimetsa majandamise keskuse, SA Innove, andmekaitseinspektsiooni, tööinspektsiooni ning Hariduse Infotehnoloogia SA kolimine. 

Osaliselt on kavas pealinnast mujale viia sotsiaalkindlustusamet ja tervise arengu instituut. 

Kas tänu sellele lisandub Tartusse veel uusi töökohti, pole teada. Haridus- ja teadusministeeriumist ning keskkonnaministeeriumist teatati, et selle eesmärgi täitmise võimalikkust analüüsitakse ning arutelud käivad.

Uued riigipalgalised töökohad

  • 204 töökohta Tartusse: keskkonnaagentuur 9, keskkonnaministeerium 2, keskkonnainspektsioon 5, maa-amet 5, keskkonnaamet 1, keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiakeskus 4 (kas Tartu või Pärnu), Eesti noorsootöö keskus 3, SA Innove 13, SA Archimedes 6, SA Eesti Teadusagentuur 10, kaitseressursside amet 3, põllumajandusuuringute keskus 2, veterinaar- ja toidulabor 5, põllumajandusamet 2, veterinaar- ja toiduamet 4, maksu- ja tolliamet 8, rahandusministeerium 4, riigi tugiteenuste keskus 4, rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus 3, statistikaamet 25, siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus 15, politsei- ja piirivalveamet 26, sotsiaalkindlustusamet 7, terviseamet 14, tervise ja heaolu infosüsteemide keskus 4, töötukassa 20.
  • 25 töökohta Jõgevale ja Mustveesse: keskkonnaamet 1, Eesti taimekasvatuse instituut 18, politsei- ja piirivalveamet 2, keskkonnainspektsioon 1 (Mustvee), töötukassa 3.

Allikas: rahandusministeerium

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto