Sisukord
Maailm
Tänane leht
04.01.2018
Eesti Prokuratuuri tiibade kallale ei minda Keda näidati vene valijale tegelikult? (50) Majandus Vitsur: hariduses on veel väga palju ära teha (3) Ettevõtjad ootavad ajaloo parimat aastat (2) Välismaa Facebooki mõjul on paljude afgaanide sünnipäev 1. jaanuaril Välismaa lühiuudised 04.01.2018 Trump ähvardab jätta Palestiina rahata Mediazona peatoimetaja: Venemaal on palju Putini süsteemi suhtes rahulolematuid inimesi (2) Arvamus Erkki Bahovski: Isaac Newton ja Eesti (3) Priit Pullerits: valed rääkijad (9) Lugeja kiri: jätke Kaljulaid juba rahule! (66) Toomas Kiho: kas Eesti jääb Eestiks? Saja-aastase riigi kolm rinnet (68) Postimees 1931. aastal: tüdruk lavastas veretöö Lugeja kiri: kokku kirjutamisest ja lahkukirjutamisest (4) Toomas Tamsar: tööjõupuudus – silmad pärani kinni (83) Juhtkiri: selget juttu, peaminister! (10) Kultuur Undruk, kuub ja rahvuskuvand (5) Eesti kirjanik, õpi end müüma Sport Jalgpalli liidu juhatuse liige sai süüdistuse Mourinho arvustas Scholesi Flora treenerivalik näib langevat Jürgen Hennile Tour de Ski muutus eluohtlikuks Viplala Šveitsi väravas tinistas Eesti ära Galerii ja video: Kanepil libises hiilgav võit napilt käest (2) Tartu Vabadussõjas langenud jäävad mälestuspäeval tähelepanuta (2) Aina rohkem abielluvad verinoored ning lastega paarid Lennujaam võitis reisijaid juurde, Finnair pisut kaotas Traagiliste õnnetuste taga püsib lootus, et neid jääb iga aastaga vähemaks Tabiverre kerkib üle valla haridustempel (1) Loomemajanduskeskuses kaitsti 15 äriplaani Isiklik teekond publikuga Kaido Tamberg: vald ei sea elanikke ohtu Madis Ess ja Fred Koppel: aastalõpu rahasadu Elva vallavolikogus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mediazona peatoimetaja: Venemaal on palju Putini süsteemi suhtes rahulolematuid inimesi

6 min lugemist
Sergei Smirnov (keskel) möödunud kuul Tallinnas, osalemas Avatud Eesti Fondi käivitatud arutelusarjal «Venemaa Hääled». FOTO: Avatud Eesti Fond

Venemaa skandaalse punkansambli Pussy Rioti liikmete asutatud uudisteportaali Mediazona peatoimetaja Sergei Smirnov rääkis vaba ajakirjanduse võimalikkusest, eelseisvatest presidendivalimistest ja Aleksei Navalnõi fenomenist.

Tellijale Tellijale

Uudisteportaali Mediazona, mis käsitleb Venemaa õigussüsteemi ja karistuste täideviimist, lõid punkansambli Pussy Riot liikmed Nadežda Tolokonnikova ja Maria Aljohhina pärast vanglast vabanemist 2014. aastal. Kuidas on need kolm aastat möödunud?

Raske on hinnata, kui vajalik ja väärtuslik Mediazona praegu on, aga fakt on see, et arvestades meie piiratud ressursse, on meil küllaltki suur lugejaskond. Algul arvasime, et need teemad ei huvita Venemaal kedagi, aga selgus, et nii see ei ole. Näiteks on meie artiklite tsiteerimiste arv suurtes meediaväljaannetes väga kõrge. Paljud neist jälgivad meid, sest meie tähelepanu keskmes on opositsiooniliider Aleksei Navalnõi, Ukraina ja Nadija Savtšenko ning [mõrvatud vene opositsioonipoliitiku ja endise asepeaministri] Boriss Nemtsovi tapmise kaasused. Meie kirjutame, mida räägivad kohtunikud, prokuratuur.

03.01.2018 05.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto